ДОНЕЧЧИНО МОЯ!
Донеччино моя, твоїх вітрів дихання
я відчуваю знов, як в ті далекі дні,
коли квітки в росі солодкого світання
над голубим Дінцем всміхалися мені.
Немов душею п’ю твого труда весну я
у радості степів, у гомоні дібров,
і музику гудків твоїх я знову чую,
Донеччино моя, життя мого любов!
В.Сосюра
Таке поняття, як Донбас, існує в нашій історичній науці з початку ХІХ століття. Його походження цілком було пов’язане з геологічною наукою, яка відокремила цей регіон України за властивими йому ознаками. Ужив уперше цю назву у 1827р. інженер Є.П. Ковалевський, уклавши геологічну карту Донбасу – земель, які прилягають до басейну річки Донець. Згодом тут, завдяки значним покладам вугілля та інших цінних мінералів, утворився потужний промислово-економічний регіон, який охоплює в основному дві східні області України – Донецьку та Луганську. Донецька область утворена 17 липня 1932 року (до 1961 року – Сталінська область).
Земля Донецька, край широкий… Оспівана поетами і письменниками, художниками і музикантами. Саме красоті і величі нашого рідного краю, його історії, державним символам, видатними політичними, науковими, творчими особистостями, які внесли свій вклад у розвиток нашого краю, буле присвячене чергове засідання літературного об’єднання редакції газети «Знамя индустрии». Учасники заходу мали змогу ознайомитися з матеріалами за допомогою відеофільму «Історія Донбасу», електронної презентації «Видатні особистості Донеччини» та демонстрації і опису Герба і прапора Донецької області.
Приємною несподіванкою стало участь у літературному засіданні відомого в Україні поета і громадського діяча Миколи Сергієнко, більше відомого під псевдонімом Микола Джміль. Микола Джміль – наш земляк, він народився в селі Отрадівка Артемівського району, де мешкає і зараз. На розсуд учасників літературного об’єднання була презентована нова збірка поезій автора «Коло».
Час усе змінює, та не можна змінити ставлення людини до рідкого краю. Підсвідомо це розуміє кожен з нас. І переповнює серце гордість за те, що є на карті й у наших душах Донеччина, щедра, щира Батьківщина, вічна любов, вічна земля.
Провідний бібліотекар Костянтинівської ЦМПБ Тютюнік С. О.