,
Ми в youtube

Ми в facebook

Ми в instagram

Ми в twitter

Ми в смартфоні

Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
Архів новин сайту
Березень 2023 (9)
Лютий 2023 (19)
Січень 2023 (1)
Листопад 2022 (2)
Жовтень 2022 (4)
Серпень 2022 (2)
«    Березень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 6-16-70
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 

Форум
Фотоальбом
Оголошення

Програма LEAP-2010

Програма LEAP-2010
Новий конкурс від Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні: «LEAP-2010: оновлення комп’ютерів і програмного забезпечення для успішних Інтернет-центрів»
Після майже 10-ти років успішного впровадження проекту «Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP)» Відділ преси, освіти та культури Посольства США в Україні оголосив конкурс на оновлення комп’ютерів і програмного забезпечення для успішних Інтернет-центрів, відкритих у 2001-2007 рр. Публічні бібліотеки, що отримали гранти від Відділу преси, освіти та культури за проектом «Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP)» та продовжують надавати користувачам безкоштовний доступ до Інтернету, мали можливість брати участь у цьому конкурсі. За результатами конкурсу гранти отримали певні бібліотеки, до цього переліку потрапила і наша. http://ukrainian.ukraine.usembassy.gov/leapequipment3.html 
Відкритий в 2003р. Інтернет-центр та запровадження новітніх інформаційних технологій в нашій бібліотеці дали можливість покращити якість інформаційних послуг користувачам та підвищити професійний рівень бібліотечних працівників. Проект суттєво вплинув на зростання іміджу бібліотеки, залучення нових користувачів, привернув увагу влади та громадськості.
Безкоштовний Інтернет, швидкісне отримання інформації, зручні в технічному використанні комп’ютери, сучасне програмне забезпечення – все це стає складовою успішної роботи Інтернет-центру по наданню нових додаткових послуг з використанням новітніх технологій громаді нашого міста.
Нове обладнання, безперечно, відкриває нам і нашим користувачам нові горизонти нових перемог.

 Земля блакитна, ніби апельсин 

   24 лютого до роковини початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну в Інтернет-центрі Центральної міської публічної бібліотеки відбулися перегляд та обговорення документальної стрічки «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірина Цілик (2020 р.).

 Історія написана кров’ю

   Щорічно 20 лютого по всій Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні – знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Кольорові читання. Блакитна п`ятниця

   З 13 по 19 грудня 2021 р. в Україні вперше відбудеться Національний тиждень читання. Це буде особливий час, коли читачі, письменники, видавці, бібліотекарі, книгарі об’єднаються навколо книги та читання.
   Тиждень пройде під егідою Українського інституту книги спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України. Партнерами події є ВГО Українська бібліотечна асоціація й Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів.
   Костянтинівська ЦМПБ приєднується до проведення активностей на різні вікові та читацькі уподобання, а також цікавості для тих, хто поки ще не є читачем, але прагне почати активно читати.
 

 Василь Стефаник. Машина часу  

   Наша література, яка протягом XIX – початку XX століття розвивалася у тій частині України, яка перебувала у складі Австрійської імперії, витворила феномен "Руської трійці”, до якої належали Маркіян Шашкевич, Іван Вагилевич і Яків Головацький. На зламі століть, натомість, постав феномен "Покутської трійці” – Василя Стефаника, Марка Черемшини, Леся Мартовича. Цей термін належить Іванові Франкові, духовному й творчому вчителю нового покоління селянських письменників. 14 травня 2021 року – 150-річниця народження неформального лідера "Покутської трійці”, видатного українського прозаїка, майстра експресіонізму Василя Семеновича Стефаника.
  Пропонуємо до уваги користувачів перегляд випуску програми "Машина часу" 5 каналу. Документальна стрічка "Василь Стефаник. Машина часу" демонструє, яким насправді був класик української літератури Василь Стефаник.  
 

 Революція Гідності: унікальні кадри з іншого боку барикад Майдану - архів МВС

Революція Гідності: унікальні кадри з іншого боку барикад Майдану - архів МВС - ч.1 "Машина часу".
Інший бік Революції Гідності. "5 канал" отримав унікальні кадри з протилежного боку барикад.  

 Дніпровій Чайці — 160

   "Дніпрова Чайка” — такий псевдонім колись обрала для себе українська письменниця Людмила Василевська-Березіна, твори якої українські школярі читають на уроках мови й літератури. А у музичних школах досі вивчають мелодії з дитячих опер Миколи Лисенка "Коза-дереза” та "Пан Коцький”. Ці композиції створені на лібретто Дніпрової Чайки. Тож пропонуємо до уваги користувачів відеофрагмент трансляції телеканалу "Рада" з авторського циклу Ірини Фаріон "Велич особистості" про "вільну птицю" Дніпрову Чайку.  Другий Зимовий похід Армії УНР

  Другий Зимовий похід Армії УНР

Вебліографічний покажчик станом на  19.10.2021

   Другий Зимовий (або ж Листопадовий, Льодовий) похід Армії УНР 
   18 березня 1921 Польща уклала з РРФСР і УСРР Ризький мирний договір, яким визнавала УСРР. Натомість РРФСР визнавала приєднання до Польщі західно - українських земель. Перебуваючи на еміграції, представники УНР 3 лютого 1921 сформували в м. Тарнув (Польща) Раду республіки як тимчасовий верховний орган народної влади під головуванням І. Фещенка-Чопівського, що проіснував до серпня 1921.
   Для підсилення повстанського руху в Україні восени 1921 з добровольців Армії УНР, інтернованих у Польщі, було організовано Волинську і Подільську повстанські групи під керівництвом Ю. Тютюнника, які, перейшовши радянський кордон, діяли на Правобережжі протягом листопада 1921. Частина учасників цього партизанського рейду, названого Другий Зимовий похід, потрапила в полон і була 21 листопада 1921 року розстріляна під Базаром на Житомирщині. Збройна боротьба військ УНР за незалежність України завершилася.

 Віртуальна подорож музеями Лесі Українки

   23 вересня для користувачів Інтернет-центру Центральної міської публічної бібліотеки був презентований відео-перегляд «Віртуальна подорож музеями Лесі Українки», присвячений до 150-річчя з дня народження Лесі Українки у рамках проведення Днів європейської спадщини в Донецькій області у 2021 році. Відеоматеріал створений Донецьким обласним дитячо-молодіжним центром та доступний за лінком https://www.youtube.com/watch?v=9WwJY83mEbg. Інформаційні матеріали покликані популяризувати життя та творчість Лесі Українки серед користувачів бібліотеки та членів міської громади. Тож долучайтеся до сумісного перегляду, читання та обговорення творів української письменниці Лесі Українки. Інформина «Меморіальний комплекс «Зала пам'яті»

 26 серпня напередодні Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, до Центральної міської публічної бібліотеки завітали відвідувачі Школи медіаграмотності. Протягом заходу - інформини «Меморіальний комплекс «Зала пам'яті» користувачі Інтернет-центру здійснили віртуальну подорож до меморіального комплексу на території Міністерства оборони України, який вшановує загиблих військовослужбовців Збройних сил України, інших українських військових та правоохоронних формувань, а також добровольців які загинули в боях за країну, світовий мир та порядок. Присвячується Конституції України 
   Чергове заняття в навчальній групі «Школи медіаграмотності» Костянтинівської ЦМПБ  перетворилося на справжній майстер-клас. Учні поважного віку навчалися складати синквейн до Дня Конституції України в рамках відзначення 30-річчя незалежності України. Провідний бібліограф мережевих ресурсів Інтернет-центру Тетяна Маяк розповіла присутнім про значення терміну синквейн. А ще учні узнали, щоб скласти синквейн, потрібно навчитися знаходити в тексті, в матеріалі головні елементи, робити висновки, висловлювати свої думки, аналізувати, узагальнювати, виокремлювати, об'єднувати і коротко викладати. Можна сказати, що це політ думки, вільна міні-творчість, підпорядкована певним правилам. Правила складання синквейна кожний переглянув у пропонованій презентації. А далі учні самостійно складали сенкани (синквейни) «Присвячується Конституції».  

  16 травня, в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних репресій.
  Цей День пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали в Україні в наслідок політичних репресій комуністичного режиму, спочатку з’явився в національному календарі країни наприкінці 90-х років і носив назву "День пам’яті жертв голодомору", відображаючи в своєму формулюванні одне з найтяжчих злочинів проти людяності тієї безжальної влади. Відзначався в четверту суботу листопада (Указ Президента України № 1310/98 від 26-го листопада 1998-го року). Потім, згідно з Указом Президента України № 1181/2000 від 31-го жовтня 2000-го року, цей пам’ятний День був перейменований і став називатися «День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом від 15-го липня 2004-го року №797/2004 було встановлено назву «День памяті жертв голодоморів та політічніх репресій». Надалі, згідно Указу Президента України №431/2007 від 21-го травня 2007-го року, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людяності, дні пам’яті жертв голодоморів та жертв політичних репресій виділили в окремі пам’ятні дати. «День пам’яті жертв голодоморів», як і колись, відзначається в четверту суботу листопада, а «День пам’яті жертв політичних репресій» - щорічно у третю неділю травня.

 Цікавинки про Данію

  Данія - це мініатюрне королівство, яке називають «Перлиною Скандинавського півострова». І не випадково, адже на невеликій території цієї казкової країни зосередилися справжні скарби культури і історії. Данія останнім часом стала дуже популярна серед туристів, особливою популярністю користуються круїзи - поїздка на поромі з відвідуванням декількох країн Скандинавії принесе справжнє задоволення і незабутні враження.

   Давайте краще познайомимося з королівством. Пропонуємо вам найцікавіші факти про Данію.

 Дендропарк "Софіївка" - один із Семи чудес України

  Численним відвідувачам дендропарк «Софіївка» відомий як туристична перлина України, музей садово-паркового мистецтва, місце, де можна поринути у казковий романтичний світ природи, краси і кохання… Інтернет-центр Костянтинівської ЦМПБ запрошує користувачів здійснити віртуальну подорож «Софіївка» - один із Семи чудес України» з відзначення 225-річчя з часу заснування Національного дендрологічного парку «Софіївка» та до Дня довкілля. 


    Інформаційні ресурси Інтернету з правових питань 
   Правова держава починається з громадянина, який знає, розуміє і поважає Закони своєї країни. В сучасних умовах розбудови правової системи України, що базується на зміцненні прав людини і громадянина, важливим є піднесення на належний рівень правосвідомості і правової культури населення. Адже дуже часто життя показує, що громада добре знає свої обов’язки, але погано орієнтується в своїх правах. Іноді люди потрапляють у непередбачені ситуації. І мета бібліотек, як, можливо, єдиних осередків правової освіти населення – ознайомити, навчити громадян орієнтуватися в безлічі законів та правовому середовищі нашої країни. 11 грудня в рамках Всеукраїнського тижня права в Інтернет-центрі ЦМПБ для користувачів групових занять з основ комп'ютерної грамотності було проведено інформину "Інформаційні ресурси Інтернету з правових питань". Провідний бібліограф мережевих ресурсів ІЦ Тетяна Маяк познайомила користувачів з веб-сайтами правової тематики.   


Стрімкий політ до зірок 

    Цього року 29 червня минає 120 років від дня народження відомого французького письменника Антуана де Сент-Экзюпері, автора знаменитої історії про маленького принца. В книгах французького автора, як і в житті, тісно переплітаються любов, ностальгія за дитинством та безліч інших почуттів і переживань, глибоких та особистих. Ім'я Антуана де Сент-Екзюпері не тільки назавжди увійшло в золотий фонд літератури, але і стало синонімом романтики. Нащадок хрестоносців, військовий льотчик, дивовижний письменник і глибокий філософ – він був загадкою за життя і залишився таким навіть у своїй смерті. Пропонуємо згадати відомого автора та відповісти на питання вікторини "Стрімкий політ до зірок". Бажаємо успіхів!

   
   11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Костянтинівська центральна міська публічна бібліотека приєдналася до цієї події. 7 лютого для користувачів Інтернет-центру було проведено годину цікавих повідомлень «Про фейкові новини» в рамках занять з комп’ютерної грамотності «З комп’ютером на ти».

   Всесвітній день читання вголос 
   У 2009 році у різних країнах світу вперше стартувала цікава акція – Всесвітній день читання книжок вголос. Вже одинадцять років учасники освітнього флеш-мобу обирають книжки на свій розсуд, знаходять вдячну аудиторію та починають читати художні чи навіть наукові твори вголос. Всесвітній день читання – визначна подія, яку проводять вже в 173 країнах світу. Дата флеш-мобу щороку змінюється, у 2020-му акція випадає на 5 лютого.
   Основна мета цього дня - показати читання як спосіб взаємодії з навколишнім світом і як можливість передачі своїх емоцій іншої людини разом зі звучним словом. Флешмоб спрямований на те, щоб спонукати молоде покоління до читання книжки вголос разом із другом або друзями, обговорювати зміст твору, ділитися враженнями та думками щодо прочитаного, надихати дітей і дорослих просто більше читати і спілкуватися між собою. До того ж, таке заняття сприятиме поповненню словникового запасу дитини.
   До акції читання вголос приєдналися користувачі Інтернет-центру. Темою групового заняття курсів комп’ютерної грамотності «З комп’ютером на ти» стали аудіокниги. За допомогою веб-сайту https://toloka.to/ Портал Hurtom-торрент-толока користувачки прослухали уривки аудіокниги Ірен Роздобудько Дванадцять, або виховання жінки в умовах непридатних до життя (2017) [mp3], яку озвучила Ольгa Лях. Курсантки зацікавились професійним читанням вголос. Акцію підтримки Всесвітнього дня читання вголос продовжено у бібліотеці. Приєднайтеся до читання вголос!


Інтернет–олімпіада «Повстанський рух на Україні»

    Три роки поспіль Україна відзначає сторіччя Української революції. І три роки поспіль в січні Інтернет–центр нашої бібліотеки свої традиційні Інтернет–олімпіади присвячує ювілейним подіям перших визвольних змагань. 22 січня цього року темою заходу став Перший зимовий похід — похід Армії Української Народної Республіки тилами Червоної та Добровольчої армій під проводом Михайла Омеляновича - Павленка (6 грудня 1919 — 6 травня 1920 рр.). День Гідності та Свободи у бібліотеці 
   19  листопада з відзначення 6-ої річниці Революції Гідності у ЦМПБ для користувачів Інтернет-центру було проведено інформину «Україна починається з кожного з нас».

 Боротьба Армії УНР з військами Денікіна (6 грудня 1919 – 6 травня 1920 р.р.) 

   Одна із славних сторінок української військової історії пов'язана з армією Української Народної Республіки, її боротьбою за незалежність України 1919 - 1920 рр. Мова йде про Перший Зимовий похід - партизанський рейд Української армії, який розпочався 6 грудня 1919 р., продовжувався шість місяців, за які українські вояки маршем здолали понад 2500 верст, провели десятки успішних боїв.  Про ці історичні події розповідається на сторінках вебліографічного покажчика «Боротьба Армії УНР з військами Денікіна (6 грудня 1919 – 6 травня 1920 р.р.)», розробленого в Інтернет-Центрі ЦМПБ.