Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів
Іван Франко
Цього року українці відзначають майже одночасно два ювілеї – 160 років від дня народження Івана Франка і 25 річницю проголошення Незалежності України.
На перший погляд ці події не мають нічого спільного між собою. Насправді, це не так, бо Україна відновила свою державність значною мірою завдяки титанічній праці велетів українського духу – Тараса Шевченка та Івана Франка.
І. Франко... Його називають генієм української нації. Він —розум і серце українського народу. Вогонь в одежі Слова. Невтомний Каменяр. Титан праці. Вічний революціонер. Гігант людської думки. Український Мойсей. Співець свободи. Безсмертний син безсмертного народу. Вічно живий. Наша гордість і слава.
Талант Івана Франка воістину багатогранний. Поет, прозаїк, драматург, перекладач, журналіст, філософ, мовознавець, історик і теоретик літератури, публіцист, фольклорист, етнограф, один з найвизначніших політиків Галичини кінця XIX початку XX століття.
Чергова зустріч членів літературного об’єднання «Дзеркало» при редакції газети «Знамя индустрии» була присвячена життю і творчій діяльності великого Каменяра.
Присутні на заході місцеві поети ознайомилися з непростим життєвим шляхом І.Франка, творчою спадщиною великого письменника, маловідомими фактами з життя Івана Яковича, здійснили віртуальну подорож до Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка, який розташований у колишньому будинку Івана Франка у Львові, де він мешкав із 1902 по 1915 рік, і познайомилися з унікальною збіркою реліквій, пов'язаних із життям і діяльністю видатного українського письменника, поета, філософа і науковця. А ще на зустрічі лунали великі пророчі вірші Івана Яковича, які з великою повагою до генія Каменяра декламували присутні на зустрічі поети, члени літературного об’єднання.
Після Тараса Шевченка в українській літературі не було постаті такого масштабу, як Іван Франко. Називаємо його Каменярем, який проклав рідному народові шлях у краще майбутнє. Називаємо його титаном праці, що високо підніс українське слово. І гордимося тим, що живемо в країні, де жив і творив Великий Каменяр.
Провідний бібліотекар Костянтинівської ЦМПБ Тютюнік С. О.