Впродовж багатьох століть свято Великодня або День Христова Воскресіння шанувався в українців, бо виник з глибокого переконання у неминучу перемогу світла над темрявою, добра над злом, життя над смертю.
У дні святкування Великодня люди радять притримуватись особливих правил. Крім того з пасхальною ніччю та урочистим богослужінням пов’язували багато прикмет та забобонів.
Щоб пригадати, як треба поводитись в цей святковий день, аби все, що робиться членами родини, було для цієї ж родини на добро, на щастя, на здоров’я, бібліотекар ЦМДБ ім. О.Кошового запросила на бесіду «Великдень: традиції та обряди» відвідувачів територіального центру обслуговування людей похилого віку.
З цікавістю слухали присутні бібліотекаря, а потім поділилися своїми дитячими спогадами про святкування Великодня в їх родинах.
У світлий час Христового Воскресіння ми обдаровуємо один одного писанками – символом нового життя, нового воскресіння, символом Сонця.
В уяві народу писанки – це оберіг життя, це душа народу, яка розквітає щоразу навесні на Великдень дивовижними веснянковими барвами.
Повсюди в Україні живе прадавнє мистецтво творіння цих художніх мініатюр. Співробітники ЦМДБ ім.. О.Кошового провели для членів клубу «Барвінок» (учнів 5-го класу) майстер-клас, на який запросили керівника ізостудії Центру дитячого та юнацької творчості Кірік Людмилу Анатоліївну. На початку засідання клубу ведуча познайомила дітей з легендами появи писанок, з історією писанкарства. А потім почалося найцікавіше. Людмила Анатоліївна розклала на столі приладдя, необхідні для розпису: розведені фарби, закріплювач, воскові свічки, писачок, шматочок полотна, білі чисті курячі яйця. Діти з увагою послухали, як треба ретельно підготуватися до розпису. Кожному хотілося потримати в руках писачок , власноруч зробити хоч одну крапельку воску на яйці і самостійно занурити його в розчин фарби. Під час розпису Людмила Анатоліївна розповіла про значення деяких символів та кольорів, що використовуються у писанкарстві.
В кінці заняття всі присутні милувалися гарною та яскравою писанкою.