,

Форум
Фотоальбом
Оголошення
Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
«    Серпень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Архів новин сайту
Серпень 2020 (4)
Липень 2020 (90)
Червень 2020 (106)
Травень 2020 (136)
Квітень 2020 (154)
Березень 2020 (108)
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 2-70-06
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 


« Він не з легенди, він з життя» Біобібліографічна закладка.


Центральна міська публічна бібліотека ім. М. Горького
Довідково - інформаційний сектор
« Він не з легенди, він з життя»
100 років від дня народження Ю.О.Збанацького ,українського письменника.
Біобібліографічна закладка.
Костянтинівка-2014
Шановні користувачі!

    До Вашої уваги   Біобібліографічна закладка    із серії :   « Письменники ювіляри».  
    Великі українці - ті, хто дає нації культуру, економіку, дух. Таких дуже небагато. Патріотів, які не говорять, що вони патріоти, а дійсно багато роблять . Великі українці — це ті, хто від щирого серця використовують Богом дані їм таланти для розвитку, зміни світу .Так можно сказати і про письменника Ю.О.Збанацького .
    Маємо надію, що підібраний нами матеріал буде корисний для школярів, студентів та вчителів, які вивчають та викладають українську літературу.

Ми завжди в вами: Довідково - інформаційний сектор.

    Юрій Оліферович Збанацький народився в селі Борсуків на Чернігівщині. Зростав на берегах відомої «зачарованої Десни». Батько письменника — учасник першої світової війни — був поранений, довго хворів і рано помер. Мати за своє життя зазнала багато горя: поховала чотирьох маленьких дітей, у роки війни проводжала сина у партизанський загін і чекала, чекала...
    Ріс Юрко здібним і цікавим хлопчиком, вирізнявся великою спостережливістю, надзвичайною пам'яттю та кмітливістю. З дитинства полюбив пресу. Запам'ятався йому той день, коли листоноша приніс до хати газету, на якій було написано: «Збанацькому Юрку». Це батько виконав обіцянку: передплатив для сина газету. Скільки-то було радості! До хати тепер часто сходилися сусіди, щоб послухати, про що читає малий Юрко.
    Початкову школу (чотири класи) хлопчик закінчив у рідному селі. Писати вірші й оповідання Юрко почав ще у школі. Помітивши в Юрка допитливість, бажання більше знати, вчитель попросив батьків дати синові змогу продовжити навчання. Незважаючи на те що сім'я Збанацьких була багатодітною, часто хворів батько, на сімейній раді було вирішено одностайно: Юрко вчитиметься. Семирічна школа була в районному центрі, що знаходився за тринадцять кілометрів від села. І хоча долати пішки щодня таку відстань було нелегко, хлопчик залюбки оволодівав знаннями.
    Потім здобував освіту в Чернігівському педагогічному технікумі, продовжував навчання на мовно-літературному факультеті Ніжинського педінституту. Згодом працював учителем, а в дев'ятнадцять років став директором неповної середньої школи. Потім редагував районну газету.
    Восени 1931 року починається педагогічна діяльність Ю. Збанацького, якому тоді не було ще й вісімнадцяти. Перший вірш молодого вчителя з'явився у газеті в 1932 році.
У роки Вітчизняної війни Юрій Оліферович організував партизанський загін, а потім командував великим партизанським з'єднанням імені Щорса. Виданий зрадником, Ю. Збанацький потрапляє до рук німців. За період дев'ятимісячного ув'язнення він пройшов через Чернігівську тюрму, Яцевський концтабір, голод і тортури. В осінню ніч 1942 року Юрію Оліферовичу вдалося втекти з-за колючого дроту.
    Восени 1942 року німці схопили матір письменника Євгенію Вікторівну. Розшукуючи заарештованого сина-підпільника, вона потрапила в гітлерівську тюрму. Ні погрози, ні катування не змусили цю мужню жінку видати сина. Її було страчено. Згодом ці події ляжуть в основу повісті «Єдина». Від рук фашистів загинув також рідний брат Юрія Збанацького Василь, якому було лише чотирнадцять років.
    Та особисте горе не зломило письменника. Він пише нариси, оповідання, повісті, а між боями читає їх солдатам. Таких творів налічувалося вже до двадцяти, але в одному з боїв рукописи згоріли.
    Після війни Ю. Збанацький працював старшим викладачем і деканом факультету мови та літератури Київського педінституту, кілька років керував. літературною студією.
    Юрій Збанацький  - лауреат Національної премії   України імені Т. Шевченка 1970 року за роман „Хвилі” , премії імені М. Островського 1959 року за роман „Малиновий дзвін”, премії імені Лесі Українки 1975 року за  повісті
    й оповідання, що вийшли в 4-х книгах протягом 1971 – 1974 років у видавництві  „Веселка”, премії Чуваської автономної республіки імені М. Сеспеля 1967 року за історико-біографічний роман „Сеспель”.
    Депутат Верховної Ради України 9-го скликання, кілька разів був у складі  делегації України на сесії Генеральної асамблеї ООН, де з високих трибун звучав голос відомого  майстра на захист миру.
    Нагороджений шістьма орденами і чотирнадцятьма медалями.
    У 1972 -1981 роках Юрій Збанацький очолював Київську організацію Спілки письменників України.  Його цінували за далекоглядність, розважливість, вміння залагодити стосунки між людьми, прийти на допомогу. „Добрий був чоловік”, – і сьогодні  ви почуєте у Спілці письменників, бо умів робити добро, заступався за Григора Тютюнника, Бориса Антоненка-Давидовича, Олеся Бердника.
    Таким і залишиться у пам’яті друзів, у серцях численних шанувальників творчості.
Радимо прочитати:
Збанацький Ю. О. Твори [Текст]: У 4 т/ Ю.О.Збанацький . – К.: Дніпро, 1984 – 1985.
         Т. 1. Малиновий  дзвін: Роман / Вступ. ст. А. А. Дімарова.- 1984. – 359 с.

Збанацький Ю. О. Твори [Текст]: У 4 т/ Ю.О.Збанацький . – К.: Дніпро, 1984 – 1985.
    Т. 2. Єдина: Повість; Хвилі: Роман. -  1984. – 554 с.

Збанацький Ю. О. Твори [Текст]: У 4 т/ Ю.О.Збанацький . – К.: Дніпро, 1984 – 1985.
    Т. 3. Переджнив’я: Роман. -  1985. – 445 с.

Збанацький Ю. О. Твори [Текст]: У 4 т/ Ю.О.Збанацький . – К.: Дніпро, 1984 – 1985.
    Т. 4. Сеспель: Роман; Поліські билиці. – 1985. – 543 с.
Віддалені ресурси:

Збанацький Юрій Оліферович : Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.:[Електронний ресурс] .-Режим доступа : http://uk.wikipedia.org/wiki .-Назва з екрану.

Українська література. Каталог авторів .Збанацький Юрій Оліферович:[Електронний ресурс] .-Режим доступа : http://www.ukrlit.vn.ua/biography/zbanatsky.html  .-Назва з екрану.

Укрваїнський Центр .Література. Збанацький Юрій Оліферович. Біографія .Твори- онлайн.:[Електронний ресурс] .-Режим доступа : http://www.ukrcenter.com/  .-Назва з екрану.

Хрещатик. Юрій Збанацький: "Не оминула гірка доля й мене, хоч і не дійшло до тюряги” :[Електронний ресурс] .-Режим доступа : http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/1981/art/1663.html   .-Назва з екрану.

На вкус и цвет есть Имхонет Сценарист кино Юрий Збанацкий (Григорий Олиферович) :[Електронний ресурс] .-Режим доступа : http://imhonet.ru/person/112443/  .-Назва з екрану.


Шановні користувачі! Використовуйте інформаційні ресурси нашої бібліотеки.
Інтернет-центр  працює на Вас. Звертайтесь до сайту нашої бібліотеки:
http://konstlib.netБіобібліографічну закладку   підготувала провідний бібліограф довідково-інформаційного  сектору  Шпакова Н. М.


Обсудить на форуме