КЗК «ЦСПБ»
Костянтинівська центральна міська публічна бібліотека ім.М.Горького
Довідково - інформаційний сектор
«Одержимість відчуттів»
Інформаційна закладка.
Костянтинівська центральна міська публічна бібліотека ім.М.Горького
Довідково - інформаційний сектор
«Одержимість відчуттів»
Інформаційна закладка.
Шановні користувачі!
У фонді нашої бібліотеки є книга, якій цього року виповнюється 45 років. Народилася ця книга в ХХ столітті і присвячена українському кіно.
«Одержимість відчуттів», так називається стаття Івана Драча про кінорежисера Сергія Параджанова в цій книзі .
В 1964 році вийшов на екрани фільм кінорежисера «Тіні забутих предків». І про Параджанова дізнався увесь світ. Ми маємо надію, що коли Ви візьмете в руки цю книгу, Ви станете свідком подій того часу і дізнаєтесь , як і що написав про Параджанова його сучасник.
Довідково-інформаційний сектор завжди з Вами!
«Параджанов – людина, яка сама створює й розвінчує міфи та сама є міфом. Через те його знають майже всі й не знає ніхто» – так відгукувалися про цю незвичайну постать усі, хто хоча б раз у житті зустрічався з ним. Він був майстром містифікацій, у величезних кількостях вигадував про себе неймовірні історії, і зараз майже неможливо розібратися, що в них було правдою, а що – плодом його буйної фантазії. Зрештою, усе його життя було однією геніальною містифікацією.
Сергій Параджанов - народний артист Української та Вірменської РСР (1990). У 1986 році його фільм "Легенда про Сурамську фортецю" удостоївся спеціального призу журі Міжнародного кінофестивалю в Троє. У 1989 році картина "Ашик-Кериб" була відзначена спеціальним призом журі Міжнародного кінофестивалю в Стамбулі. У 1990 році ця картина завоювала відразу три премії "Ніка" - в номінаціях "найкращий фільм", "найкращий режисер", "найкраща робота художника-постановника".
У 1991 році режисер посмертно удостоївся Державної премії Української РСР імені Шевченка за фільм "Тіні забутих предків".
У січні 1993 року в Москві відбулася перша персональна посмертна виставка художніх робіт Параджанова. У вересні 2012 року колажі та асамбляжі Сергія Параджанова з фотографій, малюнків і ялинкової мішури були представлені на виставці "Сергій Параджанов. Будинок, в якому я живу", що пройшла в московському виставковому залі "Новий Манеж".
У 1997 році в Києві було створено Фонд Сергія Параджанова, а на території Національної кіностудії імені Довженка Параджанову був відкритий пам'ятник. 1999 рік ЮНЕСКО оголосило "Роком Параджанова". З 1995 року в Москві працює Московський художній театр імені Сергія Параджанова.
Режисерові і художнику присвячено низку документальних фільмів: "Сергій Параджанов" (режисер Фотос Ламбрінос, Греція), "Параджанов. Партитура Христа до-мажор" (режисер Юрій Іллєнко), "Бобо" (режисери Наріне Мкртчян, Арсен Азатян), "Сергій Параджанов"(режисер Патрік Казальс, Франція), "Маестро" (режисер Олександр Кайдановський), "Театр Параджанова" (режисер Євген Татарець), "Сергій Параджанов. Відвідування", "Ніч у музеї Параджанова" (режисер Роман Балаян) та інші. У 2013 році відбулася прем'єра біографічного фільму Олени Фетісової і Сержа Аведікяна "Параджанов". Українська картина увійшла до лонг-листа претендентів на "Оскар" у номінації "найкращий фільм іноземною мовою".
РАДИМО ПРОЧИТАТИ:
Режисери і фільми сучасного українського кіно. Творчі портрети [Текст] / упор і вступна стаття Д.Я.Шлапака.-К.:Мистецтво.-1969.-213 с.
Драч І Одержимість відчуттів [Текст] / І.Драч . Режисери і фільми сучасного українського кіно.Творчі портрети.- / упор і вступна стаття Д.Я.Шлапака.-К.:Мистецтво,-1969.-С.81-89.
Інформаційну закладку підготувала провідний бібліограф Шпакова Н.