,

Форум
Фотоальбом
Оголошення
Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
«    Травень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів новин сайту
Травень 2020 (126)
Квітень 2020 (155)
Березень 2020 (108)
Лютий 2020 (80)
Січень 2020 (103)
Грудень 2019 (81)
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 2-70-06
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 


Трудові та соціальні пільги чорнобильців. Інформаційна правознавча закладка

Костянтинівська
 КЗК "ЦСПБ»
Центральна міська публічна бібліотека ім. М. Горького
Довідково - інформаційний сектор
«Трудові та соціальні пільги  чорнобильців”
Інформаційна правознавча закладка
Шановні користувачі!

    До Вашої уваги   інформаційна правознавча закладка «Трудові та соціальні пільги  чорнобильців”
    Сьогодні в Україні статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи мають понад 2,1 млн осіб, з яких майже 117 тисяч є інвалідами, понад 462 тисяч - потерпілі діти.
    Основною проблемою територій України, що постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС, є не радіаційне забруднення, а відсутність можливостей для соціального  розвитку  чорнобильців.
        Маємо надію, що матеріал  який ми підібрали принесе користь  нашим користувачам.

Ми завжди в вами: Довідково- інформаційний сектор.

    Чорнобильцям I та II категорії надається право використання щорічної відпустки у зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки зі збереженням зарплати строком на 14 робочих днів на рік. У той же час, відповідно до ст. 5 Закону про відпустки, тривалість усіх видів відпусток, незалежно від режимів та графіків роботи, розраховується в календарних днях, тому відпустку «чорнобильцям» також необхідно обчислювати в календарних днях.
     Пп. 9 п. 4 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , дозволяє роботодавцю сплатити додаткову відпустку «чорнобильця» тривалістю 16 календарних днів. «Чорнобильці» III і IV категорії, що мають неповнолітніх дітей і проживають на території зон радіоактивного забруднення, мають право на одержання щорічної відпустки тривалістю до 14 робочих днів. Правда, мова йде про відпустку за свій рахунок. Цю пільгу, згідно з п. 3 ст. 22 і п. 1 ст. 23 Закону про «чорнобильців», має тільки один з батьків. Причому оплату додаткової відпустки підприємства здійснюють за рахунок власних коштів, а відшкодування таких витрат підприємству здійснюють уповноважені на те органи.
 
    Жінки, що збираються стати матерями, також мають деякі пільги, якщо мають статус «чорнобильця» кожен з чотирьох категорій - допомога по вагітності та пологах виплачується їм за 180 календарних днів (90 днів - до пологів і 90 - після них). Для порівняння, мами, не маючи статусу «чорнобильця», мають право на відпустку терміном 70 днів до пологів і тільки 56 - після. Розмір зазначеної допомоги визначається сумарно та надається застрахованій особі в повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів, з оплатою в розмірі 100% середньої зарплати (доходу) незалежно від стажу та місця роботи. 
    «Чорнобильці» I та II категорій, а також учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, віднесені до III категорії, відповідно до п. 3 ст. 14 Закону про «чорнобильців», мають пріоритетне право на залишення на роботі при скороченні штату у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, в т. ч. при ліквідації, реорганізації або перепрофілювання підприємства.  При прийнятті рішення про звільнення «чорнобильця» йому необхідно буде виплатити допомогу у трикратному розмірі середньомісячної зарплати.
     Також за бажанням «чорнобильця» за ним зберігаються посадовий оклад, тарифна ставка (оклад) на новому місці роботи. Їм гарантується працевлаштування з урахуванням їх побажань або можливість навчання новій професії із збереженням у встановленому порядку середньої заробітної плати за останнім місцем роботи за весь період навчання, але не більше ніж на протязі року. Середньомісячна зарплата визначається, виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана відповідна виплата.
     Виплата державних компенсацій «чорнобильцям» здійснюються центрами з нарахування і виплати соціальних допомог, управліннями праці та соціального захисту населення районних (міських) держадміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад (далі - уповноважений орган) за місцем реєстрації громадян за рахунок коштів державного бюджету, які виділяються на ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи.
    
Існує ряд соціальних виплат і доплат, які виплачують «чорнобильцям» безпосередньо роботодавці за місцем основної роботи. Для отримання компенсації виплат від уповноважених органів роботодавці повинні: 1) зареєструватися у відповідному органі, для чого вони не пізніше ніж за два місяці до початку кожного бюджетного року подають: а) відомості про підприємство з визначенням кількості постраждалих осіб за категоріями отримувачів компенсацій та допомог певних видів за формою, затвердженою Мінпраці; б) списки громадян із зазначенням ПІБ, категорії, серії та номера посвідчення, місця реєстрації, ІНН; в) графік відпусток громадян та розрахунок витрат для подання додаткової відпустки на наступний бюджетний рік; 2) подати до уповноваженого органу до 25 числа місяця, за який проводиться нарахування: а) документи про розрахункові витрати, пов'язані з виплатою компенсацій та допомог певних видів; б) реєстр одержувачів компенсаційних виплат та допомог, де вказується ПІБ, категорія, номер посвідчення, ІПН, відомості про нараховані виплати , сума компенсацій та вид допомоги. 

Радимо звернутися:

Верховна Рада України.Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які  постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи  від 28.02.1991 № 796-XII [Електронний ресурс].-Режим доступу :http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/796-12 .-Назва з екрану.

Всеукраинская общественная организация «Союз Чернобыль Украины»[Електронний ресурс].-Режим   доступу:http://www.souzchernobyl.org/?section=3&id=1648.-Назва домашньої сторінки.

Мы чернобыльцы [Електронний ресурс].-Режим   доступу : http://luganskiechernobilci.blogspot.com/2014/02/blog-post_5797.html.-Назва з екрану.

Я чернобылец [Електронний ресурс].- Режим   доступу : http://alder.pp.ua/2012/07/blog-post_1221.html .-Назва з екрану.

Пост Чорнобыль. Сайт газети  [Електронний ресурс].- Режим   доступу : http://www.postchernobyl.kiev.ua/.-Назва з домашньої сторінки.

Эхо Чернобыля. [Електронний ресурс].- Режим   доступу : http://echochernobylya.blogspot.com/.-Назва з домашньої сторінки.
 
Чорнобильський прес -експрес Інформаційний ресурс учасників [Електронний ресурс].-Режим   доступу : http://chernobylpres.blogspot.com/2014/04/blog-post_3920.html.-Назва з екрану.
Правознавство [Електронний ресурс].- Режим   доступу : http://pravoznavstvo.at.ua/.-Назва з екрану.
Шановні користувачі! Використовуйте інформаційні ресурси нашої бібліотеки.  Інтернет-центр  працює на Вас. Звертайтесь до сайту нашої бібліотеки:http://konstlib.net
Інформаційну правознавчу закладку    підготувала провідний бібліограф довідково-інформаційного  сектору  Шпакова Н. М.                            


Обсудить на форуме