Зимовий цикл календарних свят, звичаїв та обрядів охоплює час від випадіння снігів до появи перших ознак весни. В народі говорять: "Зима прийшла і празничків привела". І дійсно: взимку майже щодня – свято. Зимові свята починаються 4 грудня зі свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, «коли вводиться літо у зиму», і закінчуються веселим святом Масляної (Масляна –проводи зими, останній тиждень перед Великоднім постом). До найбільш значимих українських народних свят та обрядів зимового календарного циклу можна віднести такі:Введення Марії у храм (4 грудня), Андрія Первозванного (13 грудня), Миколи Чудотворця (19 грудня), Святий вечір (6 січня), Різдво (7 січня), Меланки, Василя (13-14 січня), Водохреща (19 січня). Стрітення (15 лютого), Масляна (за 40 днів до Великодня).
Саме циклу зимових свят був призначений урок народознавства «Віночок зимових свят: від Андрія до Водохреща», який відбувся в будинку-інтернаті для людей похилого віку та інвалідів в рамках засідання клубу «Золотий вік». Присутні з великою зацікавленістю дізнались про найшановніші в народі свята зимового циклу, про їх традиції, обряди, ритуали та прикмети. Огляд літератури, присвячений даній темі, допоміг доторкнутися до культурної спадщини українського народу. Розповідь зацікавила та дуже сподобалася присутнім на заході. Члени клубу активно спілкувалися, розповідали про традиції святкування зимових свят, які пам’ятають від своїх батьків, ділилися спогадами, радилися, як оформити святковий стіл, пропонували свої неперевершені кулінарні рецепти.
Присутні отримали від проведення заходу заряд добрих і позитивних емоцій, а також гарний настрій та побажання веселих свят і здійснення мрій.
Провідний бібліотекар ЦМПБ ім. М. Горького Тютюнік С. О.