,

Форум
Фотоальбом
Оголошення
Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
«    Листопад 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Архів новин сайту
Листопад 2020 (70)
Жовтень 2020 (53)
Вересень 2020 (72)
Серпень 2020 (18)
Липень 2020 (89)
Червень 2020 (106)
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 2-70-06
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 


«Та кожен вірш мій — це мольба, щоб ти воскресла Україна...»

Центральна міська публічна бібліотека ім. М. Горького
Довідково-інформаційний сектор


«Та кожен вірш мій — це мольба, щоб ти воскресла Україна...»
  80 років від дня народження В.Крищенка (1935), українського поета-пісняра

Листок-персоналій
Шановні користувачі!


    Ми продовжуємо випуск   листків - персоналій  із серії «Письменник –ювіляр». Наш край   має дуже багато синів та дочок , які прославили ім ’я його , не тільки в Україні , але й у світі.
  1 квітня 2015 року виповнилося 80 років з дня народження поета лірника, поета пісняра -Вадима Крищенка. "Велетень українського слова” -так сьогодні називають поета в Україні.
     Маємо надію, що підібраний нами матеріал про  Вадима Крищенка   буде цікавий  і Вам, наші  шановні  читачі!

Довідково-інформаційний сектор бібліотеки завжди з Вами!
Читайте у будь якому форматі!

 
    Вадим Дмитрович Крищенко (народився 01.04.1935) – український поет-пісняр, Заслужений діяч мистецтв України, автор 40 поетичних збірок, понад 500 пісень.
    Вадим Дмитрович народився у День гумору, 1 квітня. Тепер, крізь призму часу, можна стверджувати — такий символічний збіг виявився щасливим у його творчій долі, але батькам Вадима тоді було не до жартів. Вони обидва навчалися у педінституті (у той час — інституті соціального виховання), тож перші роки Вадима минули на берегах мальовничої річки Хомори у бабусі з дідусем у селі Глибочок Баранівського району в оточенні незайманої поліської природи.
    Спогади про перші дитячі роки, любов до рідної землі вплітаються до багатьох віршів поета. Після повернення батька з фронту Крищенки оселилися в Житомирі. Батько працював директором середньої школи №1 на Мальованці, а згодом— у школі №23, яку й закінчив Вадим. Коли йому виповнилося 14 років (навчався у сьомому класі), померла його мати. її світлий образ і тема малої батьківщини проходять крізь всю творчість поета.
    Як згадує сам Вадим Дмитрович, писати вірші він почав ще в школі. Великий вплив на його становлення як поета-пісняра справив Андрій Малишко. На той час Вадим уже був студентом факультету журналістики Київського університету, відвідував літературну студію, якою керував Юрій Мушкетик, а старостою був Василь Симоненко.
    Згадує Вадим Крищенко: "Один із перших своїх поетичних зошитів я віддав читати Андрію Малишку. По якомусь часові приходжу до нього і з хвилюванням запитую: "Андрію Самійловичу, ну як?.. У відповідь чую: "Твої вірші, Вадиме, як пісня". Я тоді подумав: "А це добре, чи погано?" Тільки через багато років по тому зрозумів, що великий Майстер, який сам прекрасно писав пісні, зумів розгледіти в поетові-початківцеві цю схильність до пісні".
    Після закінчення університету Вадим Крищенко певний час перебував на журналістській роботі. У 1963 році побачила світ перша збірка поезій "Тепла прорість". У наступні роки з'явилося ще понад 30 поетичних збірок В. Крищенка, він автор понад 300 пісень. Працював у співавторстві з такими відомими композиторами, як Геннадій Татарченко, Олександр Злотник, Ігор Поклад, Олександр Морозов, Павло Дворський і багато інших. "Хай щастить вам, добрі люди", "Родина", "Молитва", "Білі нарциси", "Берег любові", "Отчий край", "Осінні яблука" — ці та багато інших пісень широковідомі. Майстерність його пісенного слова випробувана часом і зігріта любов'ю багатьох людей.
    Софія Ротару, Василь Зінкевич, Лілія Сандулеса, Іво Бобул, Оксана Білозір, Іван Попович, Павло Дворський, Павло Зібров, Віталій і Світлана Білоножки та багато інших українських співців охоче включають до свого репертуару пісні Вадима Крищенка, стаючи разом із композиторами його співавторами. Неперевершеними виконавцями пісень поета були незабутні Назарій Яремчук і Раїса Кириченко.
    Заслужений діяч мистецтв України Вадим Крищенко неодноразово ставав переможцем престижного конкурсу сучасної української пісні "Пісенний вернісаж", який щорічно проводиться в Національному палаці "Україна".

Електронні ресурси:

«Та кожен вірш мій — це мольба, щоб ти воскресла Україна...» .Вадим Крищенко. Персональний сайт. [Електронний ресурс[.-Режим доступа.: http://kryschenko.com.ua/-.Назва з екрану.

Українські пісні.Вадим Крищенко. Пісні. [Електронний ресурс[.-Режим доступа.: http://www.pisni.org.ua/persons/98.html-.Назва з екрану.

OnlyArt .Вадим Крищенко. Біографія. [Електронний ресурс[.-Режим доступа.:   http://onlyart.org.ua/?page_id=34534. -Назва з екрану.

Вікіпедія. .Вадим Крищенко. Біографія. [Електронний ресурс[.-Режим доступа.:    -http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D0%B8%D1%89%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE_%D0%92%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC_%D0%94%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87 .-Назва з екрану.

Золотиий фонд української естради. .Вадим Крищенко. Біографія. [Електронний ресурс[.-Режим доступа.:  http://www.uaestrada.org/poeti_pisnjari/kryschenko-vadym
-.Назва з екрану.

Українська музика та звукозапис Вадим Крищенко. Біографія. [Електронний ресурс[.- Режим доступа.: http://www.ukrmusic.org/entsyklopediya/k/vadym-kryschenko.html.-Назва з екрану.


Шановні користувачі! Використовуйте інформаційні ресурси нашої бібліотеки.
 
Інтернет-центр    та  Пункт вільного доступу до інтернет працює на Вас.
Звертайтесь до сайту нашої бібліотеки:
http://konstlib.net                                                               
  
  
Листок- персоналій  підготувала провідний бібліограф довідково-інформаційного  сектору  Шпакова Н.
                                 


Обсудить на форуме