Війна — це частина історії нашої Батьківщини, пам’ять — частина духовності народу, а пам’ять про війну — це шана минулому і прояв людяності нації.
У кожної держави, кожного народу є дати і події, які складають основу, опорні точки їхньої історії, підґрунтя історичної пам'яті і національної гордості. В цьому році в календарі знаменних та пам’ятних дат України з’явилася нова дата - День пам’яті та примирення.
В травневий день в бібліотеку завітали гості – учні 5а класу ЗОШ №3 ( класний керівник Хоружевська Марина Сергіївна) на тематичне засідання Школи Дісу «Бібліотека – центр інформаційної освіти», а саме на бібліотечний урок - пам'ять « Пам’ятаємо в День пам’яті та примирення».
День пам'яті та примирення відзначається вперше в Україні з 2015 року 8 травня, в річницю перемоги над нацизмом у Європі. Відповідно до указу Президента України, метою відзначення є гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму.
Учні ознайомилися з презентацією, яку підготувала провідний бібліограф Шпакова Наталія, прослухали історичну довідку про другу світову війну, та історію створення графічної аллюзії - символу цього свята квітку мака. Далі з школярі взяли участь в марафоні - читанні віршів про війну та листів з фронту. Пам'ять живих - це продовження життя тих, хто переступив поріг вічності. Вогонь пам'яті вищий за усі обеліски, бо то — вогонь Серця.
Є обеліски, плити і колони.
І урочисті квіти роковин.
І хто ми є? Усім усі мільйони,
А хтось комусь однісінький один.
Тебе немає. Але є мій спомин.
І не згадаю, ні, я спом’яну.
І спом’яну, і пом’яну.
І ще раз війни прокляну.
Ліна Костенко