Урок народознавства «Як на Івана, на Купала»
Зійди, сонечко, на Івана,
Стогни, земля, під Купалом!
Ой, ти наше дитя,
Прийми нас під своє накриття!
Івана Купала — традиційне свято, яке відзначається в Україні в ніч на 7 липня, тобто в ніч з 23 на 24 червня за старим стилем. Історично цей день був днем літнього сонцевороту (сонцестояння — 20-22 червня), що згодом збігся з Різдвом Іоанна Хрестителя та християнським святом Різдва Святого Пророка Предтечі. Як народне свято, день Івана Купала відбувається з багатьма своєрідними обрядами та піснями.
Саме цьому містичному святу був присвячений урок народознавства «Як на Івана, на Купала», який був проведений провідними бібліотекарями Тютюнік С.О. та Граммою А.В. для мешканців будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів в рамках засідання бібліотечного клубу «Золотий вік». Присутні на заході мали змогу ознайомитися з старовинними повір’ями та легендами про це свято, поринути у світ таємничої купальської обрядовості, послухати чарівні купальські пісні. А ще дізнатися про життя пророка Іоанна Хрестителя. Це про нього Ісус Христос сказав: "серед народжених жонами не поставав (пророк) більший від Іоанна Хрестителя”. На книжковій виставці була представлена література по народознавству, звичаям і обрядам українського народу.
Свято Івана Купала відоме не тільки в Україні, Росії та Білорусії, а й у багатьох країнах світу. Наприклад, у Литві воно відоме як Ладо, у Польщі – Соботки, у Латвії – Ліго, в Іспанії – день Сан Хуана, в Японії – Танабата Мацурі. І у багатьох інших куточках світу це свято є чимось містичним, загадковим і чарівним, сповненим різноманітними яскравими ритуалами.
Провідний бібліотекар Костянтинівської ЦМПБ Тютюнік С. О.