Міністр соціальної політики Павло Розенко заявив про підвищення соцстандартів.
Прожитковий мінімум
Прожитковий мінімум на одну особу становитиме 1330 грн, зокрема для працездатних осіб - 1378 грн, для дітей віком до 6 років – 1167 грн, для дітей віком від 6 до 18 років – 1455 грн.
Зарплати для бюджетників
Умови оплати праці вчителів, лікарів, представників культури, соціальної сфери, спорту залежать від двох основних параметрів: розміру мінімальної заробітної плати і першого тарифного розряду єдиної тарифної сітки. Обидва ці параметри змінять – підвищать. Це означає, що всі представники бюджетної сфери, які мають відповідні тарифні розряди - а їх у нас 25, отримають своє підвищення. Чим вищий тарифний розряд, тим більший коефіцієнт підвищення окладу 1 розряду. Перші розряди - з 1 по 5 - матимуть підвищення приблизно на 13%. Мова про розряди переважно технічних, некваліфікованих працівників. А от висококваліфіковані працівники, які належать до 6 і вищих розрядів, матимуть підвищення на рівні 19%. Тобто, висококваліфікованим працівникам додадуть трохи більше.
Про пенсії та стипендії
Зросте й мінімальна пенсія - на 13%. Її розмір становитиме вже 1074 гривні. Саме такий тепер буде прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. Перерахують пенсії 7,5 мільйонам пенсіонерам. Йдеться про тих, кому пенсію розраховують, виходячи з прожиткового мінімуму або доводять до рівня прожиткового мінімуму.
Також підвищення соцвиплат торкнеться 1,5 мільйона студентів: студенти вищих навчальних закладів 1-2 категорії отримають додатково 112 гривень надбавки до стипендії, а 3-4 категорій – 95 гривень.
Детальніше: