Ліна Костенко посідає виняткове місце в українській літературі останніх чотирьох десятиліть. Ліна Костенко є видатною постаттю українського культурного життя завдяки своїй сильній особистості, принциповому запереченню позиції пристосуванства, здатності мовчати в час, коли це мовчання означало відмову од спокус облаштувати своє життя ціною поступок. Загальне визнання видатної поетеси вона здобула завдяки вмінню синтезувати в своїй творчості найкращі риси української поезії і відкинути гірші.
Саме цій темі було присвячено літературно-поетичну годину «Ліна Костенко. Сучасна поезія і проза», яка відбулась 21 жовтня в рамках засідань клубу «Співуче слово» (учні 8-Б класу Костянтинівського ліцею, вчитель Надія Володимирівна Дубова) на абонементі для юнацтва ЦМПБ. До участі у бібліотечному заході були запрошені місцеві поети Володимир Максимович Неклець та Людмила Миколаївна Донченко.
Провідний бібліотекар абонементу для юнацтва Людмила Ганнич провела огляд літератури «Немеркнуче слово». Вона також розповіла про життєвий і творчий шлях Ліни Костенко. Учні зацікавлено відеоматеріали, де пролунали вірші Л. Костенко у виконанні Богдана Ступки («Крила», «Життя іде і все без коректур»), уривки з поеми «Маруся Чурай» тощо. З особливим хвилюванням учні прослухали «Мій перший вірш написано в окопі» у виконанні Ліни Костенко та «Пастораль ХХ сторіччя» про загибель хлопчиків, які знайшли гранату.
Бібліотекар прочитала власні вірші на рядки Ліни Костенко «Люблю твої степи і подих твого степу» та «Оця реальна мить вже завтра буде спомином».
Місцеві поети Володимир Неклець та Людмила Донченко декламували власні вірші присвячені поетесі та Україні.