14 жовтня в Україні відзначається одне з найбільш шановних православних свят – Покрови Пресвятої Богородиці, в народі його ще називають Третя Пречиста. Цього дня ми з вдячністю і вірою приймаємо заступництво і клопотання за нас перед Богом Пресвятої Діви Марії, згадуємо історичні події далекої Візантійської епохи, з якої походить християнське свято. У цей день ми вшановуємо славних українських козаків, покровителькою яких вважається Богородиця. Це свято також і родинне з сімейними цінностями і традиціями, шанобливим ставленням до ідеалів жіночності та материнства. Особливо свято Покрови шанувалося українськими козаками, тому що вони як воїни, які стояли на захисті віри християнської, були постійно в небезпеці. Але покладали свою надію на бога і молилися до Богородиці, щоб вона захищала їх, покривала своїм покровом і визволяла від несподіваної смерті. Саме тому в усі козацькі часи головний храм в центрі Січі був на честь Покрови Пресвятої Богородиці – свято вважалося престольним для козаків. Звідси виник і особливий, притаманний тільки Україні, вигляд ікони Покрови Пресвятої Богородиці – козацька Покрова. На ній Діва Марія зображена такою, що простирає свій покров, свій омофор над козаками, над гетьманами, над духовенством, які моляться і з надією звертають до неї свої погляди.
В цей день в ЦМПБ ім. М. Горького проводиться День українського козацтва “Мудрість козацької доби”. До уваги користувачів бібліотеки пропонуються масові заходи:
о 10 годині – бібліографічна хвилинка “Творці визвольної історії”; юнацтво, Довідково-інформаційний сектор;
о 12 годині – тематичний вечір “Козаку найперше – воля, козаку найперше – честь” сумісно зі школою мистецтв; мас. користувач, Сектор інтелект. відпочинку;
о 13 годині – козацький турнір “Козакуйте, козаки”; юнацтво, Читальний зал;
9-16 жовтня – книжково–ілюстрована виставка “Славетний рід козачий України”; юнацтво, Абонемент для юнацтва
9-16 жовтня – виставка історичної літератури “Наша слава козацька не вмре, не загине”; мас. користувач, Абонемент для дорослих.