В Костянтинівці і Костянтинівському районі відбулися відбіркові етапи Дев'ятих Олексиних читань. Олексині читання були започатковані в 2008 році Товариством Олекси Тихого. Перші читання пройшли в селищі Олексієво-Дружківка, в тій самій школі, яку колись закінчив, а потім викладав Тихий. Постать Олекси Тихого, дисидента, співзасновника Української Гельсінської групи, подає приклад вірного служіння Україні, любові до свого народу, чесності, гідності, патріотизму.
Тринадцять науково-дослідних робіт, авторами яких є старшокласники, були представлені на науково-практичній конференції «Морально-етичні принципи Олекси Тихого», яка відбулася в приміщенні міської гімназії.
Журі відзначило високий рівень школярських досліджень, певну новизну та креатив. Так, учасники читали свої вірші про Тихого, одна з робіт була представлена у вигляді форум-театру, що спонукає глядача до активної дії та подальших роздумів. Від Євгена Шаповалова – голови Донецької обласної організації імені Олекси Тихого кожен з учасників отримав у подарунок книжку сучасного українського автора.
Бібліотека приєдналася до читань. Було підготовано та видано рекомендадійний список літератури «До Олексиних читань 2016» та біобібліографічну закладку «Олекса Тихий : Хто я? Для чого я? Який я?.....».
А ще бібліотека записала відео бесіди з Мирославом Мариновичем, українським правозахисником, публіцистом релігієзнавецем, членом-засновником Української Гельсінської групи, організатором амністерського руху в Україні. Нині Мирослав Маринович - віце-ректор Українського Католицького Університету у Львові. Він особисто зустрічався з Олексою Тихим в Пермських таборах.
Мирослав Маринович згадує про Олексу Тихого
Ждемо продовження свята. Центральна міська публічна бібліотека завжди з вами!!