Нарешті, після тривалої перерви, пов’язаної з карантинними заходами, відбулася чергова зустріч в нашому кіноклубі медіапросвіти з прав людини Docudays UA при Костянтинівській центральній міській публічній бібліотеці сумісно з учнями 10-а класу СЗОШ №13. До перегляду та обговорення документального фільму «Абетка» режисера Мадлі Ляене долучилися і експерти: О. В. Дужак – капітан Костянтинівського відділку поліції, С. І. Настобурко - провідний спеціаліст Костянтинівського міськрайонного управління юстиції, В О. Бербенець – журналіст, громадський активіст.
А говорити, дискутувати, коментувати нам було що. Це реалізація основних прав людини: на життя, гідні його умови, освіту, особисту недоторканність та ін. За допомогою електронної презентації «Система освіти в панорамі країн світу,» модератор заходу провідний бібліотекар ЦМПБ Єлькіна Н. М. акцентувала увагу учасників на наявність закону про освіту в різних країнах, систему освіти, чи є діти, які не відвідують школу. Присутні разом прийшли до висновку, що освіта є важливим чинником становлення нової демократичної та правової України. Але закріплення та декларування законів в Україні, не означає гарантію Їх дотримання органами державної влади країни на практиці.
Далі була розповідь про документальний фільм «Абетка» режисера Мадлі Ляене, про те, що події, показані у фільмі, відбулися в Ліберії, але ця проблема є досить актуальною для реалій України. Насамперед: складні соціально-політичні умови, економічний спад, наявність воєнного конфлікту та ін. Ось про що говорить анотація до фільму: «Веле 19 років. Усе, чого вона прагне, — це навчитися читати й писати, щоб не відставати від своєї семирічної доньки. Навіть те, що вона може самостійно написати власне ім’я після довгих років громадянської війни в Ліберії, означає крок до незалежності — подалі від болісного минулого, до кращого майбутнього». Наскільки ж більше ми дізналися після перегляду, який не залишив байдужим нікого. Домогтися такого ефекту допомогли і актуальність порушеної теми, і художньо – зображальні засоби, використані автором фільму. Тому «tabula rasa» швидко перетворилась в «гарячий мікрофон». Так важливо було вислухати кожного учасника, навіть шановні гості-експерти долучилися до спілкування,наводили конкретні життєві приклади. Захід пройшов жваво і цікаво, тому з нетерпінням чекаємо нової зустрічі.