Літературний портрет «Я піду за тим світлом ясним»
Довго щирими сими словами
До людей промовлятиму я…
Л. Українка
В цьому році вся Україна відзначатиме 145-річчя з дня народження видатної української поетеси Лесі Українки (1871-1913). Ім’я поетеси овіяне всенародною любов’ю. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, її талант виявився у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публіцистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці.
Леся Українка… Життя її — це сонячний промінь, що благовістом нового дня пробивається з темряви, і кличе, і вабить до світла. Іншої такої жінки-письменниці й борця немає в світі. «Я піду за тим світлом ясним» - так називався літературний захід в рамках засідання бібліотечного клубу «Золотий вік» для мешканців будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, і який був присвячений саме нашій Лесі Українці. Провідний бібліотекар ЦМПБ Тютюнік С.О. ознайомила слухачів з непростою історією життя видатної українки, про її суцільну боротьбу з важким недугом, про історії кохання в Лесіному житті. Ліричні вірші про Весну, кохання, таємні жіночі мрії, які лунали впродовж розповіді, сповна доповнили жіночій портрет Лесі Українки.
Матеріали, які були представлені на книжковій виставці «Життєві дороги Лесі Українки», допомогли в повній мірі розкрити життєвий і творчий шлях славетної українки.
Боротьба і праця – таким був зміст усього життя Лесі Українки. Життя, гідного подиву і захоплення.
Провідний бібліотекар Костянтинівської ЦМПБ Тютюнік С. О.