,

Форум
Фотоальбом
Оголошення
Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
«    Липень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Архів новин сайту
Липень 2020 (20)
Червень 2020 (107)
Травень 2020 (136)
Квітень 2020 (155)
Березень 2020 (108)
Лютий 2020 (80)
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 2-70-06
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 


|6| Мудрість козацької доби

Неможливо знайти у минулому України якесь інше явище, яке б так глибоко і різнопланово вплинуло на історичну долю всього українського народу, як українське козацтво. День Українського козацтва традиційно святкується 14 жовтня - на свято Покрову Пресвятої Богородиці. Це свято особливо шанувалося Східною Церквою. У його основу покладений переказ про явлення Божої Матері у Влахернському храмі в Константинополі у 910 році. Під час цього явлення Богородиця розкинула над віруючими білий покрив (омофор) і промовила молитву про порятунок світу від бід і страждань. Оскільки на Русі Богородиця вважалася покровителькою землеробів, це свято широко відзначалось серед селян, увібравши у себе багато обрядів давніх слов'ян із осіннього циклу в ознаменування закінчення польових робіт. Хоча переказ пов'язаний із Візантією, до грецького церковного календаря Покров не увійшов, проте був прийнятий і затверджений на Русі, завдяки князю Андрію Боголюбському, синові Юрія Долгорукого. За народними прикметами, саме на Покрову випадає перший сніг, а неодружені дівчата саме в цей час молилися про швидке заміжжя, вважаючи, що білий покров - це той самий омофор, яким Небесна цариця покриває землю і захищає її від бід.

Свято Покриву співпадає із Днем українського козацтва. Це свято всієї нації, кожного українця. Адже всі ми є повноправними спадкоємцями козацької славиі. Як зазначив голова держави В. Ющенко, "цього року ми святкуємо 360-у річницю початку Національно-визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького. Результатом переможного козацького повстання стало створення незалежної держави, прямим нащадком якої є сьогоднішня Україна. Український народ століттями плекав славні козацькі традиції. У часи бездержавності він завжди пов'язував свої мрії про визволення з козацтвом. Гордий дух лицарів-запорожців став стрижнем української національної ментальності, він давав нам снаги вистояти, надихав на боротьбу й вів до перемоги ", - зазначив у своєму виступу Президент України.

В цей день в ЦМПБ ім. М. Горького було проведено День Українського козацтва Мудрість козацької доби. Напередодні свята учні 6-а класу ЗОШ №3 (учитель Боюс С. В.) на абонементі для юнацтва прийняли участь у масовому заході – виховній  патріотичній годині “Козацька слава”. Традиційну екскурсію по бібліотеці провели провідний бібліотекар абонементу для юнацтва Л. В. Ганнич та О. В. Безногова. З оглядом Інтернет-сайтів дітей познайомила провідний бібліограф мережевих ресурсів Інтернет-центру Т. Маяк. Учні прослухали історію розвитку українського козацтва, про його оригінальний соціально-політичний, своєрідний побут, традиції, культуру, фольклор тощо. Підлітки прийняли участь у козацькій вікторині. Її переможцями стали Єрьоменко Дмитро та Мазару Маша (їй також надано звання “Берегиня”). А ще учні змагались у різноманітних козацьких конкурсах, демонструючи свою кмітливість, спритність та відвагу, творчість. Найактивнішими стали: Бондаренко Влада, Кривоусенко Кирило, Шевченко Марія, Лєвчишина Маша.

14 жовтня Україна відзначає подвійне свято. Це – Покрова пресвятої Богородиці та день Українського козацтва. Цього дня ми запросили учнів 5 класу, ЗОШ  №1 до бібліотеки, щоб  побувати в 16 столітті, відчути дух козацтва. Конкурсні завдання козацького турніру  Козакуйте, козаки” вимагали проскакати  на “конях”, зварити куліш, випрати одяг, але найбільше сподобалося хлопцям рибалити. Хоча перемогла дружба, але і після змагань у нас залишається світла пам'ять про славні подвиги наших предків-запорожців.

І хочеться звернутися до всіх дітей, щоб пам’ятали,  що вони є нащадками славних українських козаків. То ж любіть Україну, шануйте її народ. Хай кожен із вас своїми добрими справами і вчинками доведе, що козацькому роду нема переводу!

Користувачі бібліотеки мали можливість познайомитись з новинками історичної літератури на полицях книжково–ілюстрованої виставки Славетний рід козачий України, яку підготували і презентували фахівці абонементу для юнацтва. Цікаві народознавчі матеріали були розташовані на полицях виставки–мозаїки Золоті ключі Покрови з циклу Звичаєвий календар у читальному залі.

Провідний бібліотекар відділу  обслуговування Бондаренко І. Л.

 Обсудить на форуме