22 березня 2016 року у читальній залі ЦМПБ пройшов тренінг: «Поінформована держава - демократична країна . Електронна петиція. Як написати Президенту України ? Інструкція зі створення» для групи користувачів №32 «Університету третього віку», що навчається в Пункті вільного доступу до Інтернету на курсах комп’ютерної грамотності: «З комп’ютером на ти». Ця група вчиться основам комп’ютерної грамотності не так давно. Але вже вміють користуватися комп’ютером та мають навички пошуку в Інтернеті. Тому була запропонована така форма навчання, як тренінг.
Мета тренінгу : «Знаю сам - навчу тебе! Навчання інструментам та сервісам електронного урядування, що допоможуть нам навчитися послугі – написання петиції Президенту України».
Як же пишуть петиції в Європейському Союзі?
Кожен громадянин або мешканець Європейського Союзу, а також будь-яка компанія, організація чи асоціація з головним офісом в одній з держав-членів, має право індивідуально або разом з іншими, звертатися до Європейського Парламенту зі скаргою щодо будь-якого питання в межах повноважень Спільноти (статті 21 та 194 Договору про заснування Європейської Спільноти), яке стосується скаржника безпосередньо.
У наші дні прийняті різні способи роботи з петиціями громадян: у Бундестазі ФРН розглядом та ухваленням рішення по петиції займається спеціальна комісія; у Франції петиції розподіляє по компетентних комітетах голова Національних зборів (нижньої палати парламенту), яка вже приймає рішення (відправляє в іншу комісію, відповідному міністрові для ухвалення рішення, не робить жодних дій або представляє на розгляд Національних зборів)
Ознайомившись з історією петицій в ЄС, користувачі вчилися користуватися розділом «ПОДАТИ ПЕТИЦІЮ» на офіційному Інтернет - представництві Президента України та дізналися , що згідно з положенням петиція розглядається у разі залучення на її підтримку не менш як 25 000 підписів громадян протягом не більше трьох місяців з дня її оприлюднення. А ще написали петицію Президенту.
З ПЕТИЦІЇ:
«…. Ми за європейське майбутнє нашої країни, вимагаємо не декларацій, а реального впровадження в Україні європейських цінностей – демократії, верховенства права, дотримання прав і свобод людини, поваги та захисту меншин, ефективної ринкової економіки.
Ми – європейці!"
Детальніше про програму тренінгу:
Увага!
Запрошуємо на тренінг!!! Анонс. [Електронний ресурс].Костянтинівська
ЦМПБ :
веб-сайт. - Режим доступу: : http://konstlib.net/node/12625, вільний,(дата
звернення: 22.03.2016).
- Назва з екрана
Провідний бібліограф ЦМПБ Шпакова Н.