В липні 2015 року наша бібліотека стала переможцем спільного конкурсу програми «Бібліоміст» та Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA «Кіноклуб Docudays UA в бібліотеці», направленого на сприяння активізації діалогу про права людини в українському суспільстві шляхом надання бібліотекам медіа-інструментів та методології для підвищення рівня поінформованості громадян України в галузі прав людини. За цей час при бібліотеці створено кіноклуб медіапросвіти з прав людини Docudays UA, проведені покази документальних кінофільмів.
Але основною подією 2016 року став XIII Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, який проходив з 25 березня по 1 квітня.
У рамках фестивалю 28-29 березня 2016 року в конференц-залі готелю «Русь» відбулась конференція на тему: «Документальні фільми як інструмент медіапросвіти з прав людини, в якій взяла участь провідний бібліотекар відділу обслуговування Єлькіна Н. М.
Алла Миколаївна Тютюнник, керівниця проекту "Кампанія за права людини за допомогою інструментів Міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA", розповідала про про успіхи проекту; Кофман Ігор, регіональний координатор Docudays UA ,в про «Етичні аспекти взаємовідносин з аудиторією під час виїзних зустрічей кіноклубу»; Куценко Олена, координатор мережі постійно діючих кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA в школах, університетах, молодіжних НДО, євроклубах, бібліотеках АР Крим виступила з промовою «Кіноклуби правової просвіти Docudays UA у Криму»; Ворончук Марія, громадська активістка, координаторка кіноклубу Docudays UA ГО «СІМ» говорила про «Діяльність кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA в Краматрську і Словянську в сучасних реаліях. Формування нового сприйняття; Дука Олег, начальник Білоцерківського училища професійної підготовки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України, підполковник внутрішньої служби виступав з темою «Освіта з прав людини в навчальних закладах Державної пенітенціарної служби України за допомогою інструментів фестивалю Docudays UA»; Андрій Алферов, кінознавець, продюсер зробив екскурс «Історія документального кіно: 120 років історії за 60 хвилин. Правда чи правдоподібність?».
Другий день конференції був присвячений роботі в підгрупах, де учасники змогли обмінятись досвідом роботи кіноклубів, та визначити шляхи їх ефективного функціонування. Свої висновки групи представили шляхом презентацій напрацювань, а далі команда Інформаційного ресурсного центру «Правовий Простір» провела воркшоп «Співпраця Центрів правової інформації та консультацій та мережі Docu/Клубів».
Всі учасники цього грандіозного заходу також змогли відвідати покази документальних фільмів режисерів різних країн світу, зустрітися з ними під час обговорень, дискусій, правозахисної програми; взяти «книгу» в «Живій бібліотеці» та ін. Натхненна і творча атмосфера, яка панувала на фестивалі не залишила нікого байдужим, тому щирі слова вдячності ми адресуємо всім причетним до організації та проведення XIII Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA!