КЗК «ЦСПБ»
Костянтинівська центральна міська публічна бібліотека
Довідково - інформаційний сектор
24 травня — День слов’янської писемності і культури
З історії свята
Інформаційна закладка
Сьогодні — День слов’янської писемності і культури. Таке свято відзначається в Україні з 2004 року на вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, що заклали основу слов’янської писемності. Кирило розробив і уклав першу упорядковану слов’янську абетку на базі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему, чим поклав початок розвитку слов’янської писемності.
Одночасно зі створенням абетки було розпочато роботу над перекладом з грецької на слов’янську Євангелія та Псалтиря. Кирило та Мефодій переклали зі старогрецької мови багато книг, що започаткувало слов’янську літературну мову і книжкову справу. Вони показали і сучасникам, і прийдешнім поколінням, що лише невтомна просвітницька праця, освячена християнською любов’ю, дає щедрі плоди, які здатні служити людям тисячоліття.
День слов’я?нської писе?мності і культу?ри встановлений в Україні на підтримку ініціативи органів державної влади, Національної академії наук України, громадських і релігійних організацій, враховуючи історичне та просвітницьке значення спадщини слов’янських первоучителів у здобутку національної культури, передає УНН.
Згідно з Указом Президента України День слов’янської писемності і культури відзначається щорічно 24 травня в день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія.
Крім України, День слов’янської писемності і культури святкують також у Росії, Білорусі, Болгарії, Сербії, Македонії, Чорногорії та у ряді інших країн.
Радимо прочитати:
Гнатюк, Л. П. Українська мова [Текст] : навч. посіб.для старшокласників та вступників вузів України / Л.П. Гнатюк, О.В. Кононенко. - 2 ге вид., перероб. і доп. – К. : Знання Прес, 2002. - 255 с.
Гриценко, Т. Б. Українська мова та культура мовлення [Текст] : навч. посіб. для вузів / Т.Б. Гриценко. – К. : Центр навчальної літератури, 2005. - 536 с.
Кузьменко, Ю. Історія української мови в конспектах Юрія Кузьменка [Текст] : Навч. посіб. / Ю. Кузьменко. - 2-ге вид., доп. – К. : Пульсари, 2003. - 124 с.
Огієнко, І. (митрополит) Історія української літературної мови / Митрополит Іларіон ; упоряд., авт. передмови і коментарів М.Тимошик. - 2-ге вид., випр. – К. : Наша культура і наука, 2004. - 436 с.
Русанівський, В. М. Історія української літературної мови [Текст] : підруч. для вузів / В.М. Русанівський. - 2-ге вид., доп. і перероб. – К. : АртЕк, 2002. - 424 с.
Ткаченко, О. Б. Українська мова і мовне життя світу [Текст] / О.Б. Ткаченко. – К. : Спалах, 2004. - 271 с.
Українська мова: Практикум [Текст] : навч. посіб. / О.М.Пазяк, О.А.Сербенська, М.І.Фурдуй, Л.Ю.Шевченко . - Вид. 2-е, перероб. і доп. – К. : Либідь, 1990. - 223 с.
Шевчук, С. В. Українська мова на щодень, на щомить для державних службовців [Текст] : навч. посіб. / С.В. Шевчук, Т.М. Лобода. – К. : Атіка, 2004. - 392 с.
Ющук, І. П. Українська мова [Текст] : підручник для вузів / І.П. Ющук. – К. : Либідь, 2003. - 640 с. 4
Інформаційну закладку підготувала провідний бібліограф Шпакова Н