У рамках освітнього проекту «Літо інтелекту–2016» при Костянтинівсьому ліцеї розпочала свою роботу «Літня Школа майбутніх науковців» малої академії наук України (керівник - методист управління освіти Кабанцева Катерина Валентинівна).
Мала академія наук України – освітня система, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їхнього інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу країни.
Уже становиться традицією, що «Літня Школа майбутніх науковців » свою роботу розпочинає з нашої бібліотеки.Як може допомогти бібліотека в написанні роботи МАН? Яка потреба в роботі МАН? Яка головна мета проведення конкурсів МАН в школі? Яка мотивація роботи? На ці запитання та багато інших одержали учні відповіді. Адже бібліотека сьогодні – це інформаційна й освітня система, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу країни.
Для учасників «Літньої школа майбутніх науковців» було проведено екскурсію по бібліотеці. Учні ознайомилися з ресурсним та інформаційним потенціалом бібліотеки, з відділами бібліотеки, їх діяльністю. Бібліотекар Ганіч Людмила ознайомила учнів з відділом бібліотеки - абонементом. Про «Віддалені ресурси для учнів МАН» учні дізналися з розповіді бібліографа мережевих ресурсів Маяк Тетяни. Бібліотекар читального залу Елькіна Наталія ознайомила школярів з періодичними виданнями бібліотеки та раритетами фонду читального залу. Побували учні і в новому відділі бібліотеки – Пункті європейської інформації. Адже перемога в конкурсах МАН – це шлях до освіти в Європі.
Потім слухачі Школи прослухали бібліотечний урок – презентацію на тему: «Приклади оформлення бібліографічного опису документів та складання списку літератури», який провела провідний бібліограф Шпакова Наталія.
Маємо надію, що сьогодні наша бібліотека внесла свій вклад в формування в учнівської молоді цілісної наукової картини світу і сучасного світогляду, підвищення мотивацій до пізнання, творчості та саморозвитку особистості. До нових зустрічей!
Подивитись презетацію:
Приклади оформлення бібліографічного опису документів та складання списку літератури [Електронний ресурс] . ru.calameo : веб-сайт. - Режим доступу: https://ru.calameo.com/read/004724833f0b776b39fd8, вільний(дата звернення: 31.05.2016). – Назва з екрана.
Провідний бібліограф ЦМПБ Шпакова Н.