ОЙ НА КУПАЛА
Ой на Івана, ой та на Купала,
Котилася зоря з неба, та у в воду впала.
А дівчина за водою пустила віночок,
Заплуталась ясна зірка в зелен барвіночок.
А дівчина-чарівниця на долю гадала,
Як узріла ясну зірку, так і заспівала.
Івана Купала — це старовинне народне свято, день літнього сонцевороту, що тепер сходиться з християнським святом Різдва Святого Пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Івана, 24-го червня за старим календарем, або 7-го липня — за новим. Для багатьох і багатьох поколінь українців "Іван” і "Купало” вже нероздільні; про це свідчить безліч пісень з давніми архаїчними мелодіями і приспівами: "Купала на Йвана!”, "Іване, Йване!”, "Купайла! Грало сонечко на Йвана!” тощо. Як народне свято, день Івана Купала відбувається з багатьма своєрідними обрядами та піснями.
До речі, свято Івана Купала вважається одним з найдивовижніших та наймістичніших свят, зі своїми звичаями, традиціями та віруваннями. Напередодні цього таємничого свята провідні бібліотекарі Тютюнік С.О. та Грамма А.В. для членів бібліотечного клубу «Золотий вік», які мешкають в Будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів, підготували і провели етно-годину«Ясне-красне Купайло». Присутні на заході мали змогу ознайомитися з старовинними повір’ями та легендами про це колоритне і цікаве свято, поринути у світ таємничої купальської обрядовості, послухати чарівні купальські пісні. А ще прослухати повість «Вечір напередодні Івана Купала», в якій М. В. Гоголь зобразив жахливу і водночас вабливу магію купальської ночі з її чарами, обрядами та несподіваними перетвореннями.
На книжковій виставці «Прикмети й обряди на Івана Купала» була представлена література по народознавству, звичаям і обрядам українського народу.
На книжковій виставці «Прикмети й обряди на Івана Купала» була представлена література по народознавству, звичаям і обрядам українського народу.
Провідний бібліотекар Костянтинівської ЦМПБ Тютюнік С. О.