"Грушевський сполучає в собі дві гігантські творчі постаті: найбільший дослідник тисячолітньої історії України і найбільший творець живої історії – великого відродження України 20 століття”
Ю. Лавріненко
Михайло Сергійович Грушевський (1866 – 1934) – український історик, літературознавець, письменник, публіцист, громадський і державний діяч.
Михайло Грушевський народився з генетичною любов’ю до України, і цією любов’ю були освячені всі його малі і великі справи. Доля визначила місію Грушевського – стати на сторожі національної гідності, забезпечити право кожного українця пишатися тим, що він українець.
Михайло Грушевський – це вчений світового рівня, творча спадщина якого вражає своїм тематичним діапазоном, енциклопедичністю, універсальністю. Його перу належать близько двох тисяч праць з історії, соціології, літератури, етнографії, фольклору. Ще й досі неповною мірою досліджено його публіцистику, епістолярний доробок. Та насамперед він увійшов у вітчизняну історію як її великий літописець, автор фундаментальної „Історії України — Руси”, справедливо названої метрикою нашого народу. Створена ним цілісна концепція українського історичного процесу увібрала в себе кращі здобутки сучасної йому української науки, була осяяна високою свідомістю і тому стала стрижневою ідеєю українського відродження. Очоливши Центральну Раду, він був глибоко переконаний, що нова українська державність має базуватися на принципах демократії і закону. Своєю працею М.Грушевський закладав міцні підвалини української державності. Пам’ять про нього вічна, наукові праці – невичерпне джерело мудрості.
Наприкінці вересня вся Україна відзначатиме 150 річний ювілей М. Грушевського.
«Урок історичної правди «Титанічна постать на ниві української історії» - саме таку назву мало чергове засідання літературного об’єднання «Дзеркало» при редакції газети «Знамя индустрии» і яке було присвячено видатному українцю М. Грушевському. Місцеві поети, які були присутні на зустрічі, мали змогу ознайомитися з біографією, громадською і політичною діяльністю, творчою спадщиною М.С. Грушевського, наново оцінити діяльність Михайла Сергійовича як державотворця і засновника української наукової національної історіографії. До уваги присутніх на заході був представлений відеофільм «Пишемо історію. Михайло Грушевський».
Провідником у майбуття можна назвати наукову й політичну діяльність Михайла Грушевського, який, безперечно, є великим сином українського народу.