,
Ми в youtube

Ми в facebook

Ми в instagram

Ми в twitter

Ми в смартфоні

Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
Архів новин сайту
Листопад 2021 (106)
Жовтень 2021 (110)
Вересень 2021 (92)
Серпень 2021 (41)
Липень 2021 (78)
Червень 2021 (99)
«    Листопад 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 6-16-70
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 

Форум
Фотоальбом
Оголошення

Правові підстави та процедура скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правового акта

Правові підстави та процедура скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правового акта

  Процедуру скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правових актів органів виконавчої влади визначає Порядок скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правових актів, занесених до державного реєстру, затверджений наказом Міністерства юстиції України від 31 липня 2000 року, зареєстрованого Міністерством юстиції України 31 липня 2000 року за № 458/4679.
  Скасування рішення про державну реєстрацію застосовується до нормативно-правових актів, які пройшли державну реєстрацію в Головному територіальному управлінні юстиції у Донецькій області (далі – Головне управління), а також зареєстрованих нормативно-правових актів, визнаних судом незаконними або такими, що не відповідають правовому акту вищої юридичної сили, та нечинними.
  Для скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правового акта можна зазначити такі підстави:
- виявлення обставин, що не були відомі органу державної реєстрації під час реєстрації нормативно-правового акта;
- набрання законної сили судовим рішенням про визнання нормативно-правового акта незаконним чи таким, що не відповідає нормативно-правовому акту вищої юридичної сили повністю або в окремій його частині;
- одержання повідомлення від спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з питань реалізації державної регуляторної політики про виявлення будь-якої обставини, визначеної у статтях 25, 28 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»;
- одержання висновку регіонального відділення Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Головного управління про невідповідність нормативно-правового акта Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколам до неї та практиці Європейського суду з прав людини;
- виявлення порушень або недотримання органом, що видав нормативно-правовий акт, вимог  пункту 16     Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731. А саме, орган, що видав нормативно-правовий акт, зобов'язаний у місячний термін внести до нього відповідні зміни, доповнення або визнати його таким, що втратив чинність, у разі внесення змін, доповнень або визнання таким, що втратив чинність, акта законодавства, відповідно до якого було прийнято цей нормативно-правовий акт.
  Скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правового акта здійснює орган державної реєстрації, який здійснив державну реєстрацію цього акта.
  У разі надходження скарги на нормативно-правовий акт, зареєстрований територіальним органом, або в разі виявлення Міністерством юстиції України під час перевірки зареєстрованого територіальним органом нормативно-правового акта, що суперечить чинному законодавству, Міністерство юстиції України має право скасувати рішення про державну реєстрацію такого акта за процедурою, встановленою Порядком.
Скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правового акта здійснюється незалежно від часу його державної реєстрації.
  Перегляд зареєстрованого нормативно-правового акта з метою скасування рішення про його державну реєстрацію здійснюється органом державної реєстрації у разі надходження пропозицій від органів виконавчої влади, інших юридичних осіб, громадян та з власної ініціативи.
  При надходженні пропозицій, орган державної реєстрації їх аналізує, здійснює перегляд нормативно-правового акта, щодо якого надійшла пропозиція, на відповідність чинному законодавству станом на дату перегляду та приймає відповідне рішення залежно від результатів перегляду.
  У разі виникнення обставин, зазначених у підпунктах 4.1, 4.4, 4.5 пункту 4 Порядку, Головне управління попередньо письмово інформує орган, що видав нормативно-правовий акт, про такі обставини та необхідність у 5-денний строк внести до нього зміни або визнати його таким, що втратив чинність, і відповідний нормативно-правовий акт у цей самий строк подати на державну реєстрацію в установленому законодавством порядку.
  У разі виникнення обставин, зазначених у підпункті 4.2 пункту 4 цього Порядку, орган державної реєстрації попередньо письмово інформує орган, що видав нормативно-правовий акт, про необхідність у 5-денний строк внести до нього зміни або скасувати його і відповідний нормативно-правовий акт у цей самий строк подати на державну реєстрацію в установленому законодавством порядку.
  Якщо під час перегляду виявлено, що зареєстрований нормативно-правовий акт видано суб'єктом нормотворення з порушенням законодавства, зокрема з перевищенням компетенції, рішення про державну реєстрацію такого акта може бути скасовано органом державної реєстрації без попереднього письмового інформування.
  При невиконанні органом, що видав нормативно-правовий акт, вимог Головного управління, відповідно до Порядку, орган державної реєстрації скасовує рішення про державну реєстрацію цього нормативно-правового акта.
Рішення Головного управління може бути оскаржено до Міністерства юстиції України з дотриманням зазначеного десятиденного строку, а також до суду.
  Це рішення підлягає обов'язковому опублікуванню в засобах масової інформації.
  Нормативно-правовий акт, виключений з державного реєстру, підлягає скасуванню органом, що його прийняв, протягом 5 днів з дня отримання повідомлення про виключення з державного реєстру. Копія відповідного розпорядчого документа направляється до Головного управління протягом 2 днів з дня скасування нормативно-правового акта.
  Головне управління просить суб'єктів нормотворення віднестись зі всією відповідальністю до своїх нормотворчих повноважень. Кожний нормативно-правовий акт, який підлягає державній реєстрації в органах юстиції, тягне за собою певні правові наслідки та впливає на реалізацію законних прав, свобод та інтересів громадян. Необхідно систематично здійснювати перегляд нормативно-правових актів, що належать до компетенції суб'єкта нормотворення, щодо їх актуальності та з метою приведення їх у відповідність до законодавства.

Відділ реєстрації нормативно-правових
актів управління реєстрації
нормативно-правових актів, правової
роботи та правової освіти
Головного територіального управління
юстиції у Донецькій областіОбсудить на форуме