У Київській Русі, на відміну від більшості країн середньовічної Європи, серед учених, письменників, поетів, художників і навіть державних діячів зустрічалося чимало жінок. Однією з тих, чиє ім'я навіки залишилося в історії, була дочка великого князя київського Ярослава Мудрого, французька королева Анна Ярославна. Вона відома майже кожному зі школи. Але в історичному портреті Анни до цих пір багато штрихів залишаються невідомими. Таємниці життя і смерті Анни Ярославни є однією з найцікавіших і захоплюючих загадок не тільки української, а й світової історії.
Знайомством з цією загадковою постаттю почався в клубі «Золотий вік» історичний цикл «Караван історій», присвячений відомим українкам.
Мешканці будинку-інтернату для людей похилого віку та інвалідів з цікавістю слухали розповідь провідного бібліотекаря Грамми А.В. про життєвий шлях київської княжни.
У 1048 році вона була засватана за короля Франції Генріха I Капетінга. Королева Франції, мати майбутнього короля Філіпа І. В історії цієї країни вона залишилася як прабаба майже 30 французьких королів. Королева Анна привезла до Франції не тільки дорогоцінний посаг, а й високу культуру, її тут шанували і поважали. Папи Миколай II та Григорій VII писали до неї листи, в яких висловлювали шанобливу увагу. Папа Микола II відзначав доброту, благодійність, побожність Анни, просив її впливати на Генріха I.
Французи прекрасно пам’ятають про родові корені їх королеви – чудовою слов’янки, прародительки Бурбонської і Орлеанської королівських династій, що залишила глибокий слід в історії та культурі Франції.
Алла Грамма, провідний бібліотекар бібліотеки - філіалу сімейного читання.