31 січня в центральній міській публічній бібліотеці був проведений семінар-тренінг «Теоретичні та практичні аспекти успішного створення та розвитку ОСББ у партнерстві з владою» в рамках реалізації Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Донецькій області. До участі у семінарі-тренінгу долучилися представники міськради, керівники співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), представники вуличних комітетів, ініціативних груп, громадських організацій міста. Метою тренінгу було надання слухачам необхідних знань по колу питань стосовно створення та розвитку ОСББ у партнерстві з владою та ознайомлення учасників тренінгу з методологією Проекту місцевого розвитку громад.
Про роботу Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Донецькій області доповіла Осипенко Наталія Юріївна, координатор Донецького обласного підрозділу впровадження Проекту. У своїй доповіді вона підкреслила, що з метою підтримки реформи житлово комунального-сектору України з липня 2015 року Проект ЄС/ПРООН МРГ розпочав діяльність щодо створення та розвитку ОСББ, Асоціацій ОСББ та формування стратегій сталого розвитку міст. За період 2015-2016 року Проектом та міськими партнерами спільно було створено та фінансово підтримано ініціативи співвласників 358 ОСББ та реалізовано 52 міні проекти щодо відновлення соціальних об’єктів міст на загальну суму 70 млн. грн від ЄС/ПРООН. Переважна частина (90%) від реалізованих ініціатив ОСББ - це енергозберігаючі заходи (заміна вікон, утеплення дахів, встановлення індивідуальних теплових пунтків, термомодернізація), що дозволяє співвласникам ОСББ економити власні кошти на споживанні комунальних послуг.
Про успішні практики створення та розвитку ОСББ у партнерстві з владою розповіла Дашковець Нелля Броніславівна, координатор Донецького обласного підрозділу впровадження Проекту. Нині Проект ЄС/ПРООН МРГ знаходиться на новому етапі співпраці з містами-партнерами – спільної розробки стратегій розвитку міст громади (ОСББ) та влади.
Батченко Лариса Олександрівна, інженер Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» презентувала успішну реалізацію міні проектів у 25-ти малих українських містах, приклади налагодження діалогу між громадою, міською владою та донорами.
Розум Ганна Вікторівна, керівник Ресурсного центру ОСББ міста Мирноград, розповіла про реалізацію Проекту у своєму місті.
Учасникам тренінгу був презентований фільм про власний досвід та методологію в сфері створення та розвитку ОСББ і Результати 2 фази впровадження Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» .
Учасники семінару-тренінгу отримали консультації, практичні поради на цікавлячи їх питання стосовно організації, створення та розвитку ОСББ у місті Костянтинівка.