КЗК « ЦСПБ»
Центральна міська публічна бібліотека
Довідково-інформаційний сектор
Пункт європейської інформації
Адольф Сакс - батько саксофона
До Дня Європи в Україні 2017
Інформаційна закладка
Шановні користувачі!
Чи знаєте ви щось цікаве про Бельгію?
Сьгодні ми підготували для Вас матеріал про бельгійського винахідника музичних інструментів, найбільш відомого винаходом саксофона і саксгорнів, Адольфа Сакса.
Читайте українською про Бельгію у будь якому форматі!!
Довідково-- інформаційний сектор бібліотеки знає, як Вам допомогти.
Батько Адольфа, Шарль Жозеф Сакс, був відомим майстром духових інструментів, самоучкою. Изготовлявшиеся їм кларнети і фаготи були настільки високої якості, що в 1820 році його призначили придворним музичним майстром, і з тих пір він отримав чимало почесних дипломів і медалей, більше десятка авторських свідоцтв. Музичні здібності і інтерес до конструювання передалися дітям майстра, і найбільше старшому з одинадцяти дітей - Адольфу (Антуану Жозефу).
У 1836 році з Бельгії Сакс емігрує до Франції. У нього багато послідовників і не менше ворогів. У 1842 році Адольф Сакс відкрив у Парижі фабрику духових інструментів, де він і отримав широку популярність як винахідник і проектувальник.
Адольф Сакс удосконалив майже всі відомі людству духові інструменти. Створив цілу групу інструментів для військових духових оркестрів «саксгорни».
Світову популярність принесло винахід саксофона. Адольф Сакс, взяв кларнет, замінив дерево металом, пристосував більш зручний мундштук і змінив перетин, зробивши інструмент розширюється донизу, забезпечивши новий інструмент більш прогресивної гобойной і флейтовий аплікатурою. Патент на саксофон отримано 23 червня 1846.
За п'ять місяців до отримання патенту Сакс програв у суді справу - його звинуватили в «шахрайстві і фальсифікації». Збереглося рішення суду, в якому говориться, що «музичний інструмент під назвою саксофон не існує і не може існувати».Провідні композитори Франції захоплено відгукнулися про новий інструмент. З 1857 р. Адольф Сакс вів клас саксофона у Паризькій консерваторії і видав допомоги по школі гри на всіх винайдених їм інструментах.
Однак незабаром Сакс став жертвою недобросовісної конкуренції. Інші майстри музичних інструментів неодноразово подавали на нього до суду, звинувачуючи в плагіаті. У результаті судові витрати розорили Сакса, його фірма з виробництва музичних інструментів збанкрутувала, а багаторічні позови підірвали його здоров'я.
Проживши довге життя, Сакс не дожив до джазу і помер у злиднях. Він був похований на кладовищі Монмартра.
На згадку про винахідника і музиканта з 1994 року в Бельгії проводиться Міжнародний конкурс саксофоністів, що носить ім'я Адольфа Сакса.
ЦІКАВІ ФАКТИ
Адольф Сакс був зображений на банкноті в 200 франків, що знаходиться в обігу до введення в Бельгії євро. На зворотному боці цієї банкноти були зображені силуети саксофоністів і силует собору і цитаделі Дінана (рідного міста Сакса).
Раддимо звернутися до таких джерел:
Адольф Сакс //Вікіпедія URL: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%84_%D0%A1%D0%B0%D0%BA%D1%81 (дата звернення: 14.04.2017)
Адольф Сакс и его саксофон// .livejourna URL: http://rodich2007.livejournal.com/343637.html (дата звернення: 14.04.2017)
Адольф Сакс — изобретатель саксофона // belcanto . URL: http://www.belcanto.ru/15020406.html (дата звернення: 14.04.2017)
Биография Адольфа Сакса (Adolphe Sax) // Кроссфорд- кафе URL: http://www.c-cafe.ru/days/bio/68/sax.php (дата звернення: 14.04.2017)
Адольф Сакс: биография, музыка // ФВ . URL: http://fb.ru/article/163607/adolf-saks-biografiya-muzyika (дата звернення: 14.04.2017)
"ГЕНИЙ МЕСТА АДОЛЬФ САКС" О СОЗДАТЕЛЕ САКСОФОНА.// .liveinterne . URL: http://www.liveinternet.ru/users/seniorin/post383141005/ (дата звернення: 14.04.2017)