Сьогодні сумна дата. Більш ніж тридцять років тому трапилася аварія на Чорнобильській АЕС. У Пункті вільного доступу до мережі Інтернет в цей день не тільки сумували, згадуючи про ті страшні події, а й вчилися працювати за комп'ютером. Пошуковий тренінг «День Ч, або День Чорнобильської трагедії» був покликаний навчити користувачів навичкам пошуку інформації в Мережі.
Шукали сайти з інформацією різними способами: за адресою, задавши тему в пошуковій системі, пересуваючись посиланнями. Інформаційних джерел про Чорнобиль в Інтернеті досить багато. Вони різноманітні не тільки за змістом, але і за формою. Знайомилися з ними теж по-різному: читали тексти, розглядали зображення, дивилися відео. Когось шокували факти, пов'язані з аварією, хтось був захоплений героїзмом і самовідданістю рятувальників, хтось просто поповнив свої знання про Чорнобильську катастрофу.
Лейтмотивом зустрічі стала відома фраза А. Теннісона: «Шукати, знайти і не здаватися». Не здаватися - значить домагатися результату, а, добившись, - рухатися далі. Учасники пошукового тренінгу, звичайно ж, не здалися, дізналися багато цікавого про Чорнобиль і готові до нових завдань.
Друга частина заняття – це презентація Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA при Костянтинівській ЦМПБ та показ фільму.
«Вітаємо на Фукушімі» (Бельгія, Франція) - фільм режисера Алена де Альо, присвячений подіям, що виникли внаслідок радіаційної аварії під час найсильнішого землетрусу в Японії. Це - один рік буднів кількох родин із Мінамісоми, що в 20 кілометрах від аварійної АЕС «Фукушіма-1». Режисер оповідає про наслідки аварії, аби нащадки пам’ятали про них. Але нині над атомною електростанцією знову нависла загроза. Лишатися? Їхати звідси? Як і раніше кожна родина ухвалює такі рішення на самоті. Присутні щиро прониклися проблемами радіаційної небезпеки, та впевнилися в тому, що для неї немає кордонів. Таким чином ми внесли свою частину вшанування пам’яті героїв Чорнобильської катастрофи.