Всесвітня організація охорони здоров’я в 1988 році оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну (World No-Tobacco Day). Перед світовою спільнотою було поставлено завдання - домогтися того, щоб в XXI столітті проблема тютюнопаління зникла. XXI століття настало, але проблема не зникла. Боротьба з нікотином триває. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я в світі від причин, пов’язаних з курінням, щорічно передчасно вмирають більше, ніж від дорожньо-транспортних пригод, вживання наркотиків, або від СНІД. Кинути палити нелегко. Відомо, що нікотин викликає сильну залежність, і всі ми знаємо людей, які спробували кинути, але всього лише через кілька місяців знову почали курити. Це є проблемою для всіх нас, і ми повинні нею займатися, тому що знаємо, що збільшення числа тих, хто кинув палити є ключовим елементом зниження прогнозованого тягаря викликаних тютюном смертей протягом найближчого двадцятиріччя.
У ЦМПБ 5 травня в рамках відзначення цієї дати було проведено творчу мальовничу годину – попередження «Шкідливі звички: міраж і дійсність», до участі у якої залучилися учні 6-В класу Костянтинівського ліцею (вчитель Ірина Петрівна Чернік). Протягом заходу йшло обговорення проблеми боротьби з тютюнопалінням серед підлітків та молоді. Провідний бібліотекар абонементу для юнацтва Л.В. Ганнич розповіла про умови довголіття, про здоровий спосіб життя та шкідливі звички. Учнів зацікавили відеоматеріали: «14 фактів про здоров’я людини», «Здоровий спосіб життя», «Казка про шкідливість паління», «Коротко про головне». Найактивнішими у дискусії про здоровий спосіб життя виявилися учні: Захар Рябоконь, Данило Корепанов, Іван Чернігін, Єва Казакова та Софія Личмаренко.
Всі присутні прийняли активну участь у малюванні на асфальті біля бібліотеки. Темою малюнків стали шкідливі звички та відношення підлітків до них. Юні костянтинівці у своїх гаслах підкреслили: «Ми проти паління!!!», «Берегите здоровье!», «Здоров’я – це скарб».