Ця дівчина не просто так, Маруся.
Це — голос наш. Це — пісня. Це — душа.
Ліна Костенко
У розкішному саду народної української поезії важливе місце належить ліричним пісням. Імена авторів цих творів розгубила історія, але інколи з давнини століть виринають постаті піснетворців, серед яких найвідомішою є поетеса Маруся Чурай, напівлегендарна українська народна співачка та поетеса часів Хмельниччини, яка, за переказами, жила в Полтаві. Понад три століття лунають пісні Марусі Чурай на землі, даруючи людям невгасиму любов.
https://weedgrowhub.com
Саме цій славетній українській народній співачці і поетесі було присвячене чергове засідання бібліотечного клубу «Золотий вік», який діє на базі Будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, з циклу «Славетні жінки України» (куратори провідні бібліотекарі Грамма А.В та Тютюнік С.О. ). Присутні на заході ознайомилися з життєвою історією та трагічною долею Марусі Чурай, її творчою спадщиною, отримали уявлення про світ її пісень, а також прослухали уривки з історичного роману у віршах «Маруся Чурай» відомої української поетеси Ліни Костенко та аудіозаписи пісень легендарної української піснетворки.
Поетичний і співочий дар Марусі Чурай, високий інтелект і закохане серце, вкладені в надзвичайно мелодійних піснях, брали за душу її сучасників. І так само беруть за душу її далеких нащадків у сьогоднішній Україні. І так буде в майбутньому.
В українську культуру назавжди увійде ім’я легендарної дочки українського народу, видатної поетеси, співачки і складачки пісень Марини Гордіївни Чурай.
Провідний бібліотекар Костянтинівської ЦМПБ Тютюнік С.О.