КЗК «ЦСПБ»
Костянтинівська центральна міська публічна бібліотека
Довідково - інформаційний сектор
Костянтинівка. АТО. 2017.Третя річниця визволення
Тематичний список літератури
Шановні користувачі!
5 липня 2017 року Костянтинівка буде відмічати третю річницю відновлення мирного життя і звільнення міста від терористичних сил. Ця перемога увійде до сторінок української історії.
Цей день – це передусім свято для Міста – вільного та мирного українського міста – центру Донбасу. І саме сьогодні є особливі прагнення згадати, про події трьохрічної давнини.
Попереду на нас чекає ще довга боротьба. Ми маємо бути готові і ми маємо готуватись. Ми стоїмо на своїй землі, тут наше коріння, тут наш Рід і тут наші Предки.
Довідково - інформаційний сектор підготував для Вас тематичний список літератури. Радимо ознайомитися з ним.
Довідково - інформаційний сектор завжди з Вами!
Ми знаємо, як Вам допомогти!
Читайте українською!
5 липня 2014 року о 13:00 бійцями-розвідниками 2-го батальйону Національної гвардії над міськрадою Слов’янська було встановлено український прапор. Того ж дня передові сили Національної гвардії увійшли і до Краматорська. Першими йшли розвідники та сапери, за ними – інші військові підрозділи. Визволення цих міст, які майже три місяці перебували під ворожою окупацією, стало черговою перемогою сил АТО над сепаратистськими бандформуваннями. Утікаючи, окупанти залишили по собі величезні арсенали зброї російського виробництва та залякане місцеве населення. У визволених містах поступово налагоджувалось мирне життя, почали функціонувати комунальні та соціальні служби. З 13 жовтня 2014 року Краматорськ оголошено тимчасовим центром Донецької області, де міститься Донецька обласна державна адміністрація. 10 лютого 2015 року місто було обстріляно з боку Горлівки проросійськими бойовиками, в результаті чого загинуло 17 осіб, та було поранено 64 особи. Бойові дії на Донбасі тривають від квітня 2014 року. Тоді влада України оголосила проведення антитерористичної операції на частині територій Донецької і Луганської областей. У липні 2014 року, крім Слов’янська і Краматорська, українські військові визволили від проросійських бойовиків Костянтинівку, Дружківку, Бахмут (колишня назва – Артемівськ). Згідно з Постановою Верховної Ради № 4060, дата визволення міст Слов’янська і Краматорська відзначається на державному рівні. За зміни до постанови про пам’ятні дати та ювілеї у 2016 році проголосували 238 народних депутатів за мінімально необхідних 226.
Радимо ознайомитися:
Слабошпицький, М. Велика війна 2014... Україна: виклики, події, матеріали/ М. Слабошпицький. - К.: Ярославів Вал, 2015. - 320 с.
5 июля, как это было. // Провинция.-2015.- 1 июля.-С.1.
Ткач А. Глазами обывателя /А.Ткач// Провинция.-2015.- 1 июля.-С.2.
Медуниця Ю Свобода варта боротьби за неї . Перші нові Герої України стали відомі саме під час торішніх боїв на Донбасі //Урядовий кур'єр.-2015.-7 липня.-С.1.
Березин В.Повестка дня: будущее Донбасса / В.Березин // Провинция.-2015.- 8 июля.-С.2 .
Данько В. Год свободы отметили по -украински. /Д.Данько // Провинция.-2015.- 8 июля.-С.3.
Бюлетень Костянтинiвських переселенцiв .Річниця визволення. // Провинция.-2015.- 8 июля.-С.22-23 .
Кущ П .Павло ЖЕБРІВСЬКИЙ: «Якщо закрити кордон, через два тижні українська влада відновить роботу на всій території Донеччини»/ П.Кущ //Урядовий кур'єр.-2015.-9 липня.-С.9.
Козлова Т. Слов’янськ: 120 днів тиші Кореспондент «УК» побачила, як живе і відновлюється багатостраждальне місто/ Т.Козлова //Урядовий кур'єр.-2014.- 8 листопада .С.1
Герой 14 року . 67 днів пекла за ідентифікацію себе українцем http://konstlib.net/node/13214
«Героям слава! Розповіді для дітей про героїв фронту і тилу[Текст]. – К.: Видавництво «Мамине сонечко», 2015. - 36 с.
Оповідання в цій книзі – художні твори. Вони не зовсім збігаються в усіх деталях з реальними історіями. Але в них завжди є повага до героїв, які захищають нашу Батьківщину і захоплення їхньою боротьбою. Для дітей молодшого і середнього шкільного віку.
Сурженко, Маргарита. АТО. Історії зі Сходу на Захід[Текст].. - Брустурів: Дискурс, 2014. – 84 с.
Герої цієї книги, вже маючи певні здобутки в житті, опинились на новому старті, тримаючи в руках лише невеликі рюкзаки. Молоді люди залишили місто, яке було для них уособленням упевненості і стабільності. Позаду – робота, налагоджене життя, власне житло і зона комфорту. Попереду – невідомість і Україна, якої вони по справжньому не знали. Саме це й стало цеглою для фундаменту нового життя, їхньою зброєю для боротьби з випробуванням. Чим закінчились пригоди героїв – наприкінці книжки.
Любов Якимчук "Абрикоси Донбасу”[Текст]..-К,:"Видавництво Старого Лева”,192 с.
Це книга віршів, які не лише проникають у душу, а й продирають нутро. Вони залишають наскрізні отвори у свідомості, крізь які прозирає та реальність, від якої хочеться затулитися долонями. Ці "Абрикоси Донбасу” достигають цілком в пору і смакують водночас гірко і солодко.”Про війну вірші можуть бути лише голі, як дроти без ізоляції, дуже прості та без надмірних кучерявостей, але із чіткими деталями, – пише про свою збірку Любов Якимчук.
Тематичний список літератури підготувала провідний бібліограф Шпакова Н