Довгі століття Країна східного Сонця залишалася річчю в собі: вхід іноземцям на будь-який з майже 7 тисяч японських островів був заборонений. Більш-менш відкритою для візитерів країна стала всього 150 років тому. Саме тоді, після потужної ін'єкції західних технологій, і почав формуватися образ сучасної Японії, в якій хмарочоси зі скла сусідять зі старовинними дерев'яними пагодами, а ультрасучасні поїзда, «літаючі» по архіпелагу зі швидкістю 300 км / год, - з неспішним життям патріархальної японської провінції . Японці не поспішають повністю копіювати західну модель життя, та й взагалі ставляться до іноземців - гайдзин зверхньо. Взявши собі саме передове, технологічне і ефективне, вони як і раніше зберігають древній уклад життя. Наприклад, усією країною відправляються навесні споглядати цвітіння сакури, а восени - багряні кленові ліси. Японці не сумніваються, що живуть в найкрасивішою країні, адже навіть сонце віддає перевагу висвітлювати першої саме її.
Саме цій дивовижній й чудовій країні, з унікальною культурою та побутом, було присвячене чергове засідання літературного об’єднання «Дзеркало». Японія настільки фантастична країна, що важко було вмістити у відведений час всю інформацію та цікаві факти про Японію, її традиції та звичаї. Географія, клімат, історія, культура та побут – ось основні теми для години пізнань і відкриттів Країни східного Сонця. Тема виявилася настільки цікавою, що місцеві поети, члени літературного об’єднання, почали ділитися своєю інформацією та незвичайними фактами про цю неповторну країну.
Кожна сторона, будь-яка держава - справжнє джерело унікальних традицій, звичаїв і культурних цінностей. Японія, яка кардинально відрізняється від європейських країн, яскраве тому підтвердження. Японія - країна самобутня і своєрідна. Вивчати її культуру і традиції можна нескінченно, і все одно вона так і залишиться загадковою і незбагненною.