Читальний зал, восьме листопада, десята година ранку. Всі місця за комп'ютерами зайняті. На екрані, що стоїть в центрі залу, напис: «9 листопада - День української писемності та мови». Саме цій даті присвячено захід. Почався він з показу презентації. Її автор запропонувала аудиторії цікавий лінгвістичний екскурс в історію української мови. Кирило і Мефодій і їх азбука, Нестор-літописець і його «Повість минулих літ», Остромирове Євангеліє, Пересопницьке Євангеліє, Іван Федоров і перші друковані твори - слайди швидко змінювали один одного, малюючи яскраву історичну картину.
Рівень володіння українською перевіряли за допомогою онлайн-вікторини. Результат: не всім була рекомендована поїздка в Карпати, комусь пропонувалося ще підучити мову, але, головне, що всі працювали азартно, захоплено.
Як правильно: в Україні або на Україну, гривна або гривня, яблучний або яблуневий? Ці питання були вирішені за допомогою експрес-уроків, які демонструвалися на екрані. Короткі ролики, чітке пояснення - і сумнівів у вживанні слів більше не виникає.