Народна художниця України, лауреат Державної премії України ім. Т.Г. Шевченка Марія Приймаченко своєю творчістю відкрила оригінальну сторінку самобутнього мистецтва світової культури. Її виставки з великим успіхом експонувалися у Франції, Канаді, Польщі, Росії, Німеччині та багатьох інших країнах світу. У 1937 році на всесвітній виставці в Парижі Марія Приймаченко отримала золоту медаль, здивувавши своїми картинами мистецький світ... Мистецтво Марії Приймаченко вражає багатством і влучністю сюжету. Казка, дійсніть, фантазія – все це гармонічно поєднується в її творчості. Свій стиль, своє бачення. Марія Приймаченко – автор виняткового, вигаданого, персонального жанру. Особливого, особистого, потаємного, такого, що захоплюю і дивує. Назавжди…
Ось і ми на черговому засіданні бібліотечного клубу «Золотий вік», який діє на базі Будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, спробували поринути у дивовижний, фантастичний і казковий світ української художниці Марії Приймаченко. Разом з членами клубу ми ознайомилися з її життєвим щляхом, дізналися про перші спроби ще маленької Марії в мистецтві, отримали задоволення від перегляду чудо-картин народної художниці, довідалися про джерела її творчості.
Її дивосвіт був чарівним і неповторним, унікальним і сонцесяйним, щирим і добрим, як вона сама. Людям у цьому світі велося гармонійно і вочевидь щасливо, а поміж великими, як у раю, диво-квітами з незліченною кількістю вишуканих пелюсток блукали в своїх казкових житейських справах розписні диво-звірі, і співали над ними витончені птахи з жіночими очима. Може, тому й лишається її світ поза часом і простором, бо всім нам хочеться жити яскраво і з надією на краще, а від споглядання її робіт у потаємних закутках душі накопичується оптимізм, піднімається настрій і впевненість, віра у краще майбутнє.
Провідний бібліотекар Костянтинівської ЦМПБ Тютюнік С.О.