На території України близько 750 тисяч людей вивчають німецьку мову. Вона вважається другою за популярністю. Тому 2018 рік оголошено роком німецької мови в Україні, а в Німеччині — рік української мови.
Міністри закордонних справ вирішили поглибити знання українців про Німеччину, її мову та культуру. І, в свою чергу, у Німеччині – про українську культуру та мову. Це зроблено для того, щоб через чверть століття після початку дипломатичних зносин зміцнити дружбу та довіру двох держав. Важливим моментом є розширення співпраці у освітянській та культурній сферах.
З початку навчального 2017-2018 року по всій країні буде проведено різноманітні цікаві події. Про це рішення оголосили на прес-конференції після проведених двосторонніх перемовин між представниками МЗС обох держав. Для цього і гасло обрали відповідне: «Зроби наступний крок!».
Глави МЗС Німеччини та України були раді такому рішенню і уточнили, що триватиме він протягом усього навчального року. Це стане величезним кроком у зближенні громадян України та Німеччини.
Офіційному відкриттю передуватиме фестиваль, який продовжуватиметься 2 дні. Він проходитиме у центрі Києва просто неба. Заплановано проведення нових проектів:
«Разом до цілі» — направлений на національних меншин на території держави.
«Біженці – минуле і нинішнє» — міжнародний проект.
Також, по всій території країни будуть заплановані різноманітні події. Українці зможуть насолодитися виступами молодих німецьких гуртів, проводитимуться професійні симпозіуми, літні дитячі табори, «Німецький цифровий дитячий університет», онлайн курси, основані на інноваційних технологіях і розраховані на дитячу аудиторію. Отже, наступний 2018 рік буде роком німецької мови в Україні. Організаторами усіх заходів виступають МЗС Німеччини, Посольство ФРН на території України, та координатори Goethe-Institut. З боку України – МЗС, разом з Міносвіти і науки України. Буде залучено масу організацій, які співпрацюють з державою у цій галузі.
В кожному місті будуть відбуватися культурно-освітні заходи. До їх оформлення будуть залучені бібліотеки, драмтеатри (адже німецька культура надзвичайно багата і різностороння) та виставки. Також планується організувати гуртки, авторські читання та оформлення книжкових стендів.