15 грудня в ЦМПБ відбулась творча зустріч військових, представників громадських організацій, учнів старших класів Костянтинівської гімназії з автором книги «Іловайський щоденник» Романом Зіненко.
Автор книжки - колишній морський піхотинець, який був серед перших добровольців у батальйоні «Дніпро-1» безпосереднім учасником подій, який пройшов «Іловайський котел» від початку до кінця. Розповідь Романа Зіненка - про маловідомі події в оточеному Іловайську та вихід бійців «кривавим коридором» .
Роман Зіненко розповів про себе, що записався серед перших у батальйон «Дніпро-1», щоб захищати своє місто і свою країну. Він був серед тих, хто опинився в пеклі Іловайська в серпні 2014-го і не тільки вижив, а й допоміг вибратися з «котла» своїм товаришам, зокрема й тяжкопораненим. «Іловайський щоденник» – одна з перших книжок про війну на Сході України. Це розповідь очевидця. Автор нічого не вигадує, він просто передає свої враження, думки, емоції, намагаючись бути максимально точним у спогадах, описує, як під шаленим обстрілом українські колони виходили з-під Іловайська так званим «зеленим кривавим коридором». Але головне – вони залишилися живі й, незважаючи на час, що стрімко збігає, усе дуже добре пам’ятають. І свідоцтво тому – ця книга. І надзвичайно важливо, щоб все, що відбувалося і відбувається в цій війні, було розказано. Не тільки журналістами і письменниками, точніше, очевидцями, безпосередніми учасниками подій. Після Іловайська Роман Зіненко та його бойові товариші пройшли ще багато гарячих точок війни на Сході України. Але Іловайськ завжди в їх біографії буде значитись особою строчкою - занадто багато людей там загинули і пропало без вести. Бійці 51-ї бригади - екіпаж «мотолаби» - успішно вийшли тоді з оточення. З більш ніж двадцяти чоловік "мотолаби" загинув тільки один (Денис Томилович, командир і друг Романа Зінненко, саме йому присвячена ця книга). Сталося це завдяки дивовижному сплаву обставин бою та проявів кращих професійної та людської якості бійців. Ось ради чого є сенс займатися такими темами і писати книги про війну. Роману Зіненко це вдалося.