05 грудня 2017 року у приміщенні ЦМПБ відбулось громадське обговорення стратегії клубу «Ефективне місто» «Як вирішити проблему з безпритульними тваринами у Костянтинівці».
Захід відвідало 15 осіб, з яких: громадські активісти, зоозахисники, представники культури, Громадської ради при міськраді та Громадської ради при управлінні освіти, представники ЗМІ, представниця Управління комунального господарства міськвиконкому. Запрошення, як завжди, проігнорував керівник КП «Комунтранс» Віктор Ділін, хоча зранку заступник міського голови Віктор Василенко анонсував його участь.
Дискусійна робота зацікавлених осіб у вирішенні проблеми дала багато позитивних рішень:
- Учасники клубу разом з зоозахисниками підтримали рішення про проведення в навчальних закладах міста «Уроків доброти».Заступник голови Громадської ради при управлінні освіти запросила голову ГО «Товариство захисту тварин» Оксану Шелудченко, на засідання Громадської ради до управління освіти для обговорення плану проведення уроків у навчальних закладах.
- Вирішено продовжити інформаційну компанію по прилаштуванню, ненасильницькому поводженню з тваринами через соцмережі та ЗМІ.
- До процесу стерилізації тварин на місцевому рівні запропоновано залучити місцевого ветлікаря ( а не платити по 1400 стороннім організаціям).
- Всі присутні підтримали пропозицію зоозахисниці-волонтерки Ольги про звернення до керівництва КП «Комунтранс» про тимчасову безоплатну передачу наявних у КП порожніх вольєрів, на потреби волонтерів, які опікуються безпритульними тваринами (для хворих та перетримки стерилізованих у місцевій ветлікарні тварин).
- представниця УКГ проінформувала присутніх про те, що створена робоча група по обговоренню «Програми регулювання чисельності безпритульних тварин 2017-2020», але вона поки що не затверджена міським головою. Засідання робочої групи по розробці «Програми» заплановано провести до закінчення місяца. Головою даної комісії є заступник міського голови Віктор Василенко. Пообіцяли включити до робочої групи представників громадськості.
- В процесі обговорення у присутніх було багато зауважень до процесу стерилізації тварин ГО «Зооконтроль». А саме: чи відбувалась вакцинація та обробка від паразитів; чому не було перетримки тварин, чому багато чіпованих тварин мають гнійні рани навколо кліпс на вухах; де можна ознайомитись з документами про перелік послуг, які входять в суму 1400 грн. / за одну тварину. ( координатор клубу і волонтери неодноразово звертались з запитами на подібну інформацію, але відповіді не отримали. На даний час волонтери направили скаргу до Омбудсмена з прав людини)
- На зустрічі обговорили важливість підрахунку тварин за допомогою АnimalID, що б планувати подальші дії по регуляції чисельності тварин.
В цілому стратегію клубу підтримали всі присутні.