Як внутрішньо переміщеній особі захистити свої права у випадку припинення виплати пенсії?
Що робити переселенцям, яким припинили виплату пенсії?
Рекомендації надає координатор з питань надання правової допомоги БФ «Право на захист» Юлія Трало.
Всі громадяни України, в тому числі внутрішньо переміщені особи (ВПО) та ті, хто проживають на непідконтрольній Уряду України території, є рівними перед законом.
Кожному громадянину України на рівні Конституції і законів гарантовано право на отримання пенсії.
Та незважаючи на це, повсякденною практикою стало припинення виплат пенсії як пенсіонерам, що проживають на непідконтрольній Уряду України території, так і переселенцям. Водночас, керуючись постановою Кабінету Міністрів України №365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» від 8 червня 2016 року, відбуваються масові порушення права на пенсійне забезпечення.
Так, постановою №365 передбачено проведення перевірок фактичного місця проживання ВПО, створення комісій, які на підставі результатів таких перевірок можуть приймати рішення про призупинення соціальних виплат, зокрема й пенсій.
На сьогодні відновлення виплати пенсії можливе лише у судовому порядку. За захистом порушених прав пенсіонери, що проживають на непідконтрольній території, та ВПО за допомогою правозахисників активно звертаються до суду.
Отже, якщо Ви – переселенець і Вам, посилаючись на Постанову КМУ № 365, припинили виплату пенсії, для захисту порушених прав рекомендуємо керуватися наступним алгоритмом дій.
Детальніше: Як внутрішньо переміщеній особі захистити свої права у випадку припинення виплати пенсії? [Електронний ресурс] // Право на захист – Електронні дані. –– Режим доступу: http://vpl.com.ua/uk/news/4227/ , вільний (дата звернення 10.01 .2018 р.). – Назва з екрана .-Мова укр