Шановні користувачі !
16 січня – День пам’яті кіборгів. Слово "кіборги", яким українці звикли називати оборонців Донецького аеропорту, ще більше стало сприйматись як синонім мужності та силі нашого воїна. А колись поняття "кіборг" використовували лише в медицині й техніці, називаючи так біологічний організм, що містить механічні або електронні компоненти, і в науковій фантастиці – для позначення вигаданої істоти, напівлюдини-напівмашини.
Є дві легенди щодо виникнення цієї назви. За першою, захисники аеропорту самі почали так називати себе, бо своїм виглядом і діями були схожі на героїв бойовиків кінця 1980-х – початку 1990-х років. За іншою легендою, це слово щодо наших бійців вжили вороги. Після декількох тижнів запеклих боїв за аеропорт із застосуванням "градів", важкої артилерії вони так і не змогли "вибити" наших воїнів з аеропорту. Тоді були перехоплені декілька розмов по радіозв’язку сепаратистів і російських військових. Вони казали, що не розуміють, хто їм протистоїть, що це за істоти, чому їх не беруть гармати, як вони виживають після таких сильних обстрілів і знову відкривають вогонь. Мовляв, "це не люди, це – кіборги".
Довідково-інформаційний сектор бібліотеки завжди з Вами!
Читайте у будь якому форматі!
Ми знаємо, де знайти те, що Вам потрібно!
КЗК «ЦСПБ»
Костянтинівська центральна міська публічна бібліотека
Довідково- інформаційний сектор
«!6 січня –День пам’яті КІБОРГІВ»
Інформаційна закладка
Інформаційна закладка
Радимо прочитати:
Укропи і кіборги – символи Незалежності. //Урядовий кур’єр.-2014.-9 грудня.-С.3.
Зворигіна Н .Вони, ще діти - а вже герої. /Н.Зворигіна//Урядовий кур’єр.-2014.-19 листопада.-С.7.
Петрушенко М ІНІЦІАТИВА .Громадськість розпочала реалізацію проекту «Кіборг-протезування»/М. Петрушенко //Урядовий кур’єр.-2014.-9 грудня.-С.8.
Біловицька Н. ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ. Подвиг "кіборга" Максима Преснякова. Командир розвідувальної роти 93-ї окремої механізованої бригади загинув під Донецьком, прикривши собою солдата /Н.Біловицька //Урядовий кур’єр.-2014.-30 січня.-С.5.
Ніколайчук І Обіди для кіборга/І.Ніколайчук Урядовий кур'єр.-2015.-16 січня.-С.7.
МихайлоЗабродський : «Cправді горджусь, що командую патріотами і професіоналами»//Урядовий кур'єр.-2015.-24 квітня.-С.4.
Медуниця Ю Країна не залишає своїх героїв ./Ю.Медуниця //Урядовий кур'єр.-2015.-26 травня .-С.7..
Шот М .ПРОЩАВАЙ, ШКОЛО! Випускників вітатиме Герой-«кіборг» //Урядовий кур’єр.-2014.- 27 травня .-С.9.
Головко О. Карфаген має знати, що буде зруйнований. Офіцер української армії розповів про себе й про війну/О.Головко //Урядовий кур'єр.-2015.-23 червня .-С.9.
Найпершим своїм завданням він вважає турботу про солдатів//Урядовий кур'єр.-2015.-23 червня .- С.2.
«Аеропорт» — книга для майбутніх «кіборгів»
Сергій Лойко. Аеропорт[Текст]/ С,Лойко . — Київ: Брайт Стар Паблишинг, 2015. — 324 с.
Роман фотографа, кореспондента «Лос-Анджелес Таймс», журналіста, який працює в зоні т. зв. АТО, — приємний виняток. І не тому, що люди раптом «прозріли» і масово почали читати. Дітище Сергія Лойка — перша і масштабна спроба підсумувати постмайданний відрізок української історії — від листопада 2013 до січня 2014 — через призму доль безпосередніх її учасників: солдатів, волонтерів, учасників київського
Книга захоплює одним своїм виглядом. Обкладинка виконана в червоно-сірій гамі, на ній розміщено фото автора: двоє «кіборгів» йдуть у своїх справах, один з них невимушено тримає штук п’ять «мух» (ручних протитанкових гранатометів). Фон — понівечений кістяк, який раніше був терміналом Донецького аеропорту. Під великою назвою «Аеропорт» кольору крові — головне мотто книги: «Головна книга про війну, якої не мало бути, і про героїв, які хотіли жити, але вмирали». Обкладинка «дихає» напруженістю, вихлопними газами бронетехніки, потом, кров’ю і лише обвішаний зброєю український вояка на передньому плані йде собі цим апокаліптичним пейзажем, ніби він перебуває в себе вдома. Хоча чому «ніби»?
Інформаційну закладку підготувала провідний бібліограф ЦМПБ Шпакова Н