Масляна, Сирний тиждень, Млинниця, Колодій - улюблене народне свято, яке православні відзначають перед Великим постом.
Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік. А чи знаєте ви, що Масляна – це одне з найдавніших слов’янських свят, тому що бере свій початок ще з дохристиянських часів, у період поклоніння язичницьким богам?
Масляна символізувала прихід весни та пробудження природи. Древні слов’яни відзначали "проводи зими” та початок весни і весняного землеробства. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.
Перші згадки про Масляну в календарях наших предків датуються ІV ст. н.е. (до речі календарі із села Ромашки Київської області та із Лепесівки – сучасної Хмельницької області). Свято активно відзначалося не лише в період язичництва, а й після запровадження християнства князем Володимиром у 988 році. Зважаючи на велику популярність масничних обрядів та їх значення для народу, Православна Церква не відштовхнула народні традиції, а раціонально, з розумом використала.
І тому горять у ці дні опудала Марени, зроблені з сіна та соломи, а люди ласують млинцями. Таке частування відбулося у Будинку-інтернаті для людей похилого віку та інвалідів, куди прийшли на гостини учні 4-го класу ЗОШ № 9. Вони показали мешканцям інтернату веселу етнографічну гру «Масляна, Масляна, яка ж ти красна!». Яскраві українські костюми, дотепні жарти і веселі пісні дуже потішили присутніх, а смачні млинці з запашним чаєм створили справжню домашню атмосферу.