Сьогодні в Україні склалася соціально-економічна й інформаційна ситуація, яка не лише формує самопочуття і впливає на систему цінностей дорослого її населення, а й істотно позначається на молоді. І найуразливішою виявляється така делікатна сфера людського життя, як статеві взаємини. У більшості випадків для періоду раннього початку статевого життя характерна повна непоінформованість або недостатня інформованість партнерів щодо можливих негативних та небезпечних наслідків незахищених сексуальних стосунків. У першу чергу це стосується небажаної вагітності, яка часто переривається в кращому разі - шляхом медичного аборту, а в гіршому - спробою перервати вагітність застосуванням некоректних народних та інших методів, що, поза всяким сумнівом, може негативно позначитися на репродуктивній функції майбутньої жінки.
За даними опитування, проведеного Інститутом соціальної і політичної психології АПН України, середній вік початку статевого життя (показник, який в усьому світі вважається одним з найважливіших критеріїв ефективності освітніх програм із статевої просвіти молоді) становить 15,6 року. Майже 90 відсотків підлітків вважають, коли хлопець і дівчина закохані, немає нічого поганого в тому, що вони ще до шлюбу займаються сексом. Такий погляд підтримують засоби масової інформації. Скажімо, на екранах телевізорів і в кіно зображають романтичні стосунки, які зазвичай ведуть до сексу.
З метою допомогти підліткам не тільки зрозуміти особливості раннього сексуального життя, але і його наслідки, 20 лютого на абонементі для юнацтва ЦМПБ для студентів групи 1АК11 – 1 КЗ Костянтинівський медичний коледж було проведено інформаційно-просвітницьку годину «Підлітки і контрацепція: поговоримо про це відверто», до якої долучилися лікар, підлітковий гінеколог Жіночої консультації Костянтинівської ЦРЛ Соколова Л.Г. та викладач з дерматології та венерології коледжу Бахтіна О.Б.
Майбутні медичні фахівці переглянули та обговорили відеоматеріали: «Історія контрацепції, Коротка історія довгого шляху», «Німий крик» (про шкідливість абортів).
Саме фахівець Л.Г. Соколова ще раз наголосила, що саме контрацепція є одним із найдієвіших способів профілактики абортів. Підлітки повинні бути інформовані про наслідки раннього сексу, контролювати свої імпульси і навчитися бути сексуально відповідальними молодими людьми. А ще захищатися, захищатися і ще раз захищатися. Лише так можна свідомо визначитися, коли стати батьками. Лише так можна зберегти репродуктивне здоров’я, уникаючи хвороб, які передаються статевим шляхом. І лише так не доведеться приймати складне рішення: робити аборт чи ні. Лікар запропонувала майбутнім акушерам вступати до медичного ВНЗ і продовжувати навчання, тому що, спеціалізація «Акушер – гінеколог» – це професія, яка дарує людям життя.