30 березня на базі Костянтинівської центральної міської публічної бібліотеки відбувся тренінг - презентація практичного курсу «Фандрейзинг, або як використати можливості», до участі у якому долучилися представники громадської ради міста, НГО, культурних закладів, активісти.
Тренером виступив Роман Британчук (м. Київ), який поділився своїм досвідом як експерт по залученню ресурсів, роботі з партнерами та нетворкінгу. На його рахунку залучення партнерів в тому числі понад 50 компаній, серед котрих: Facebook, Intel, Microsoft, EPAM, Luxoft, Yandex, SigmaSoftware, Dell, Sportlife, Vodafone, KIA Motors, Deloitte, DTEK, Karcher, Ergopack, Farmak, Roche, Arterium, Biosphere Corp., OKKO, Nova Poshta, UDP, OTP Bank , Credit Agricole Bank, Nestle, Charity Foundation Open hearts of Ukraine, media-holdings UMH, 1 + 1 media та ін.
Учасники тренінгу отримали корисні лайфхаки, поради та практичні завдання. Були розглянуті питання:
➤ Стратегії залучення партнерів та їх можливості;
➤ Особливості фандрейзингу для проектів у сфері благоустрою;
➤ Кейси успішних і неуспішних практик залучення фінансових та інших ресурсів.
А також були отримані відповіді на запитання:
➤ З яких проектів краще розпочинати співпрацю з бізнесом та іншими ресурсодавцями?
➤ Як залучити гроші та інші ресурси в різні події і проекти?
➤ Які можливості у бізнесу для НГО та НГО для бізнесу?
➤ Як проводити успішні краудфандингові кампанії і що для цього потрібно?
➤ Як визначити, хто відкритий до співпраці з вами, а хто ні? І на що можна розраховувати, а на що не зовсім варто?
➤ Яка роль нетворкінгу в залученні ресурсів?
➤ Кому варто займатися роботою з партнерами/спонсорами?
Тренінг відбувся в рамках проекту «Місто-сад» змінює Схід: від Слов’янська до Маріуполя», який здійснюють ГО «Місто-сад» та проект «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
«Місто-сад» - ініціатива, що створює публічні простори як платформу для формування активного громадянського суспільства, автори проекту відновлення парку «Шовковичний» у Слов’янську. "Місто-сад" - це сквер «Тихий» у Костянтинівці. Ця команда молодих активістів знає, як створюються публічні простори та як згуртувати громаду. А ще - як вмовити чиновників та спонсорів виділити кошти саме на те, чого бажає громада в регіоні. А тепер і представники костянтинівської громади отримали необхідні знання для реалізації проекту сквер «Тихий» у Костянтинівці, де планується за фінансування USAID та місцевої адміністрації створити скейт-парк, музичну естраду та зону спілкування. Сподіваємося, що результат буде вдалим.