КЗК «ЦСПБ»
Костянтинівська центральна міська публічна бібліотека
Пункт європейської інформації
120 років Еріху Марії Ремарк
(До Року німецької мови)
Біобібліографічна закладка
Шановні користувачі!
В УКРАЇНІ ПРОХОДИТЬ УКРАЇНСЬКО-НІМЕЦЬКИЙ РІК МОВ (2017/2018)
Рішення про проведення Українсько-німецького року мов було прийнято у 2016 році міністрами закордонних справ обох країн, щоб через 25 років після початку дипломатичних відносин поглибити взаємну довіру та дружбу між Німеччиною та Україною, а також ще більше розвинути співпрацю у сферах освіти та культури. Починаючи з літа 2017 та до літа 2018 року протягом Українсько-німецького року мов заплановані численні заходи по всій Україні, серед яких музичне турне та ряд читань з авторами, літні табори для школярів, різні спеціалізовані симпозіуми, заходи з підвищення кваліфікації вчителів, молодіжні проекти обміну, виставка і вручення нагород видатним перекладачам, учням, вчителям і видавництвам. В Німеччині передбачена різностороння програма заходів, присвячених українській мові.
Довідково-інформаційний сектор та ПЄІ підготував серію біобібліографічних закладок.
Запрошуємо до знайомства!!!
Костянтинівська ЦМПБ завжди з Вами!
Еріх Пауль Ремарк народився в місті Оснабрюк 22 червня 1898. Першу освіту отримав в церковній школі. Потім він навчався в католицькій семінарії. 1916 року був мобілізований на фронти Першої світової війни. Перебування на війні тривало три роки. Після війни часто змінював професії. Був бібліотекарем, бізнесменом, редактором в журналі «Echo Continental» і навіть продавцем надгробків, органістом при каплиці в лікарні для божевільних. Перші твори Ремарка були написані в 1916 році. Пізніше письменник взяв псевдонім Еріх Марія Ремарк — на честь померлої матері. У грудні 1925 одружився на Ільзе Ютте Замбона (колишня танцівниця). Ютта протягом багатьох років страждала від сухот. Вона стала прообразом для декількох героїнь творів Ремарка, в тому числі і Пат з роману «Три товариші». Шлюб тривав трохи більше 4 років, після чого подружжя розлучилося. Свої враження від жорстокості війни Ремарк зобразив у творі «На західному фронті без змін» в 1929. Крім того опублікував ще кілька подібних творів, але всі вони були спалені нацистами в 1933. У тому ж році Ремарк переїхав до Швейцарії. 1931 року Ремарка номінували на Нобелівську премію. Проте, через спротив з боку політичних сил Німеччини, Нобелівський комітет нагороди йому не дав. Роман «Тріумфальна арка» Ремарк написав в 1945 році під враженням від відносин з Марлен Дітріх. У 1939 році Ремарк переїздить до США, де через вісім років він отримав громадянство. В Нью-Йорку він зустрів 40-річну Полетт Ґоддар (кінозірку, колишню дружину Чарлі Чапліна). 1948 року Ремарк повернувся в Швейцарію, де прожив решту життя. По закінченню війни він відвідав Німеччину, де не був декілька десятиліть. 1957 року Ремарк офіційно розірвав шлюб з Юттою, але забезпечив її старість. 1958 року письменник одружився з акторкою Полетт Годар. Разом вони прожили до його смерті. Помер 25 вересня 1970 року у віці 72-х років у місті Локарно. Похований на швейцарському цвинтарі Ронко в кантоні Тічіно. Серед інших відомих творів Еріха Марія Ремарка: «Три товариші», «Час жити і час помирати», «Чорний обеліск», «Життя в борг» і багато інших.
Радимо прочитати із фонду бібліотеки:
Ремарк Е.М. Твори в 2-х томах. Т.1.На західному фронті без змін. Три товариші[Текст].:романи/ Е.М.Ремарк .-К.: Дніпро,1986.-574с .
Ремарк Е.М. Твори в 2-х томах. Т.2 Тріумфальна арка. Чорний обеліск [Текст].:романи/ Е.М.Ремарк .-К.: Дніпро,1986.-768с .
Ремарк Е.М. Три товариші [Текст].:роман/ Е.М.Ремарк .-Харків .: Фоліо,2007.-480с .
Біобібліографічну закладку підготувала провідний бібліограф Шпакова Н.