,
Ми в youtube

Ми в facebook

Ми в instagram

Ми в twitter

Ми в смартфоні

Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
Архів новин сайту
Листопад 2024 (5)
Жовтень 2024 (20)
Вересень 2024 (42)
Серпень 2024 (30)
Липень 2024 (37)
Червень 2024 (36)
«    Листопад 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 6-16-70
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 

Форум
Фотоальбом
Оголошення

Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі) Історія свята

Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі) Історія свята

 КЗК «ЦСПБ»

Центральна міська публічна бібліотека

Довідково - інформаційний сектор

Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі)

Історія свята

    Матінка-Земля. Це вираження ми не рідко чуємо в нашому повсякденному житті і використовуємо його в нашому спілкуванні. Що воно означає і що ми в нього вкладаємо, - буквально зображено в самому формулюванні і формі подібної фрази. Земля - наша годувальниця, наш спільний дім, в якому створені Богом для нас абсолютно унікальні умови, що дозволяють нам не тільки виживати, але й насолоджуватися життям у всій її красі і різноманітності. Вона віддає нам себе цілком. Беззаперечно дарує свою любов. Не зважаючи навіть деколи на абсолютно блюзнірське ставлення з нашого боку. Як любляча мати живить, одягає і виховує своїх нетямущих дітей. Чим ми їй віддячуємо?
Вже здавна в різних країнах світу це питання набуло нагальну актуальність. Людство нарешті, звернувши увагу на свою позицію і роль в екосистемах нашої Землі, задумалося. Невже ми почали переростати чисто споживчий період свого власного розвитку? Надія є. З’явилися і прагнення.
Так, офіційно, починаючи з 2010-го року в наших календарях на міжнародному рівні з’явився знаковий День - Всесвітній день Матері-Землі, який відзначається 22-го квітня. У резолюції Генеральної Асамблеї ООН № A/RES/63/278, яка була затверджена з цього приводу в 2009-му році відзначалося, що термін «Матінка-Земля» досить поширений в різних культурах і загальноприйнятий у більшості країн світу, він відображає чіткий взаємозв’язок між нами і нашою планетою. Дата святкування цього всесвітнього дня так само вибрана не випадково: спочатку, за даними проекту DilovaMova.com, в цей день, в одній з найпотужніших, масштабних і розвинених країн світу, в США, відзначався День дерев. США були однією з перших країн, що заснували екологічні свята на державному рівні, до того ж дерево часто символізує життя. Здоров’я і екологія нашої планети безпосередньо залежить від наявності на ній цих прекрасних творінь Божих. Не дивно, що в національних календарях багатьох країн світу присутні подібні свята. Приміром, добрі традиції лісопосадок були притаманні нам на просторах нашої рідної землі ще з дореволюційних часів. У новій незалежній Україні, починаючи з 1998-го року в третю суботу квітня відзначається національне свято «День довкілля», яке з’явилося саме завдяки систематичному проведенню в цей день акції «Дерево - Життя». Польща відзначає «День лісопосадок» 10-го жовтня. В африканських країнах, наприклад в Алжирі відзначають щорічно «День посадки дерев» 27-го жовтня. Бельгія, Лесото, Португалія та Італія відзначають подібне свято 21-го березня, Німеччина - 25-го квітня, Ізраїль за єврейським календарем в 15-й день місяця Шват, Єгипет - 15-го січня, Іран свято озеленення територій проводить 5-го березня , КНР і Китайська Республіка - 12-го березня, Шрі-Ланка - 15-го жовтня, Японія свій «День зелені» відзначає 4-го травня, Південна Корея - 5-го квітня, Філіппіни - 25-го червня, Намібія - 8 -го жовтня, Коста-Ріка - 15-го червня, Камбоджа - 1-го червня, Венесуела - в останню неділю травня, Бразилія - 21-го вересня, Уганда - 24-го березня, Центральноафриканська Республіка - 22-го липня, Нігер - 3-го серпня, Танзанія - 1-го січня, Малаві у другій понеділок грудня, Кенія - 21-го квітня, Мексика - у другій четвер липня, Македонія цей День проводить 12-го березня.
У День Матері-Землі ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і закликаємо всіх підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення назрілих екологічних проблем. Що людина посіє - те й пожне. Не будемо про це забувати!

Радимо  звернутися до таких книг:
 Сидоренко, А. Й. Моя планета - Земля [Текст] : ілюстрована енциклопедія для дітей / Анатолій Йосипович Сиротенко. - Х. : Ранок,  2006. - 128 с. : іл. - (Я пізнаю світ).

Наша планета Земля - це тільки крихітна частинка Всесвіту. Читаючи цю книгу, ви знайдете  цікаві відомості про життя на Землі, про  незвичайні природні явища, які заставляють дивуватися й любуватися ними, але іноді вони бувають і небезпечними для людини. Енциклопедія допоможе вам зрозуміти, як необхідно бережливо відноситися до нашої планети, щоб не втратити її красу.

  Природа. Екологія [Текст] / вт.-упорядник А. А. Ходоренко. - Х. : Фоліо, 2008. -316 с. : іл. - (Дитяча енциклопедія).

Це видання познайомить юного читача з екологією - наукою, що вивчає взаємодію різних організмів як між собою, так і з навколишнім середовищем. 
Прочитавши книжку, читач дізнається про те, як саме закони екології працюють усередині живої природи, у взаєминах людини з природою; про те, що можна і потрібно, а що небезпечно робити в нашому спільному великому домі, що зветься Землею.

 Дивосвіт. твої перші кроки [Текст] : книга для дітей від 6  років. - К. : Освіта, 2007. - 240 с. : іл. - (Популярна енциклопедія школяра).

Допитлива людина завжди хоче багато знати, прочитати якнайбільше книжок. Щоб задовольнити свою допитливість, люди придумали спеціальні книги, які назвали енциклопедіями. "Дивосвіт" - саме така книга. Вона коротко розповість вам про небо і Землю, про воду і вогонь, про тварин і рослин, про безліч речей. Розповіді розміщені у певному порядку - за розділами. У кожному розділі є словничок, який допоможе легко знайти те, що вас зацікавило.


 Світ-дивосвіт України [Текст] : хрестоматія з природознавства упоряд. Н. М. Школа, І. С. Голубєва . -К. : Лелека. - 2004. - 224 с. : іл.

Багата, красива та різноманітна природа України з її лісами, горами, полонинами, морями, річками, озерами. Живуть тут різні звірі, птахи, комахи, плазуни, риби. І кожен з них особливий.
У цій книжці подано чимало цікавих відомостей про свійських і диких звірів, відомих на території нашої країни.
Крім загальної характеристики свійських і диких звірів, читач знайде чимало цікавинок, народних прикмет, пов'язаних з тваринами.
Художні твори - найкращі оповідання наших письменників про звірів - доповнюють кожен розділ книги. Вони вчать любити природу, дбайливо ставитися до неї, піклуватися та охороняти все живе на землі.

 Грущинська, І. Сторінками Червоної книги України [Текст] : довідник учня / Ірина Грущинська. - К. : Освіта, 2004. - 96 с. : іл.

Довідник містить відомості про понад 100 зникаючих рослин. Ця книжка допоможе дитині полюбити природу, усвідомити, що зелене диво Землі - рослини - у небезпеці і, якщо їх не охороняти, багато які з них можуть зникнути.

 Журба, М. Природа України [Текст] : енциклопедія рідного краю / Максим Журба. - Х. : Ранок, 2008. -             64 с. : іл. - (Наша країна - Україна).

Наш навколишній світ, рідна природа чарують в усі пори року. Ми, українці, маємо пишатися тим, що доля подарувала нам це диво - чарівну й неповторну красу природу. Ця книга поведе вас усією країною, познайомить з рослинами і тваринами нашої Батьківщини від карпатських гір до безмежного степу причерномор'я.

Провідний бібліограф ЦМПБ Шпакова Н.


Обсудить на форуме