,

Форум
Фотоальбом
Оголошення
Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
«    Грудень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Архів новин сайту
Грудень 2020 (17)
Листопад 2020 (70)
Жовтень 2020 (53)
Вересень 2020 (72)
Серпень 2020 (18)
Липень 2020 (89)
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 2-70-06
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 


Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі) Історія свята

Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі) Історія свята

 КЗК «ЦСПБ»

Центральна міська публічна бібліотека

Довідково - інформаційний сектор

Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі)

Історія свята

    Матінка-Земля. Це вираження ми не рідко чуємо в нашому повсякденному житті і використовуємо його в нашому спілкуванні. Що воно означає і що ми в нього вкладаємо, - буквально зображено в самому формулюванні і формі подібної фрази. Земля - наша годувальниця, наш спільний дім, в якому створені Богом для нас абсолютно унікальні умови, що дозволяють нам не тільки виживати, але й насолоджуватися життям у всій її красі і різноманітності. Вона віддає нам себе цілком. Беззаперечно дарує свою любов. Не зважаючи навіть деколи на абсолютно блюзнірське ставлення з нашого боку. Як любляча мати живить, одягає і виховує своїх нетямущих дітей. Чим ми їй віддячуємо?
Вже здавна в різних країнах світу це питання набуло нагальну актуальність. Людство нарешті, звернувши увагу на свою позицію і роль в екосистемах нашої Землі, задумалося. Невже ми почали переростати чисто споживчий період свого власного розвитку? Надія є. З’явилися і прагнення.
Так, офіційно, починаючи з 2010-го року в наших календарях на міжнародному рівні з’явився знаковий День - Всесвітній день Матері-Землі, який відзначається 22-го квітня. У резолюції Генеральної Асамблеї ООН № A/RES/63/278, яка була затверджена з цього приводу в 2009-му році відзначалося, що термін «Матінка-Земля» досить поширений в різних культурах і загальноприйнятий у більшості країн світу, він відображає чіткий взаємозв’язок між нами і нашою планетою. Дата святкування цього всесвітнього дня так само вибрана не випадково: спочатку, за даними проекту DilovaMova.com, в цей день, в одній з найпотужніших, масштабних і розвинених країн світу, в США, відзначався День дерев. США були однією з перших країн, що заснували екологічні свята на державному рівні, до того ж дерево часто символізує життя. Здоров’я і екологія нашої планети безпосередньо залежить від наявності на ній цих прекрасних творінь Божих. Не дивно, що в національних календарях багатьох країн світу присутні подібні свята. Приміром, добрі традиції лісопосадок були притаманні нам на просторах нашої рідної землі ще з дореволюційних часів. У новій незалежній Україні, починаючи з 1998-го року в третю суботу квітня відзначається національне свято «День довкілля», яке з’явилося саме завдяки систематичному проведенню в цей день акції «Дерево - Життя». Польща відзначає «День лісопосадок» 10-го жовтня. В африканських країнах, наприклад в Алжирі відзначають щорічно «День посадки дерев» 27-го жовтня. Бельгія, Лесото, Португалія та Італія відзначають подібне свято 21-го березня, Німеччина - 25-го квітня, Ізраїль за єврейським календарем в 15-й день місяця Шват, Єгипет - 15-го січня, Іран свято озеленення територій проводить 5-го березня , КНР і Китайська Республіка - 12-го березня, Шрі-Ланка - 15-го жовтня, Японія свій «День зелені» відзначає 4-го травня, Південна Корея - 5-го квітня, Філіппіни - 25-го червня, Намібія - 8 -го жовтня, Коста-Ріка - 15-го червня, Камбоджа - 1-го червня, Венесуела - в останню неділю травня, Бразилія - 21-го вересня, Уганда - 24-го березня, Центральноафриканська Республіка - 22-го липня, Нігер - 3-го серпня, Танзанія - 1-го січня, Малаві у другій понеділок грудня, Кенія - 21-го квітня, Мексика - у другій четвер липня, Македонія цей День проводить 12-го березня.
У День Матері-Землі ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і закликаємо всіх підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення назрілих екологічних проблем. Що людина посіє - те й пожне. Не будемо про це забувати!

Радимо  звернутися до таких книг:
 Сидоренко, А. Й. Моя планета - Земля [Текст] : ілюстрована енциклопедія для дітей / Анатолій Йосипович Сиротенко. - Х. : Ранок,  2006. - 128 с. : іл. - (Я пізнаю світ).

Наша планета Земля - це тільки крихітна частинка Всесвіту. Читаючи цю книгу, ви знайдете  цікаві відомості про життя на Землі, про  незвичайні природні явища, які заставляють дивуватися й любуватися ними, але іноді вони бувають і небезпечними для людини. Енциклопедія допоможе вам зрозуміти, як необхідно бережливо відноситися до нашої планети, щоб не втратити її красу.

  Природа. Екологія [Текст] / вт.-упорядник А. А. Ходоренко. - Х. : Фоліо, 2008. -316 с. : іл. - (Дитяча енциклопедія).

Це видання познайомить юного читача з екологією - наукою, що вивчає взаємодію різних організмів як між собою, так і з навколишнім середовищем. 
Прочитавши книжку, читач дізнається про те, як саме закони екології працюють усередині живої природи, у взаєминах людини з природою; про те, що можна і потрібно, а що небезпечно робити в нашому спільному великому домі, що зветься Землею.

 Дивосвіт. твої перші кроки [Текст] : книга для дітей від 6  років. - К. : Освіта, 2007. - 240 с. : іл. - (Популярна енциклопедія школяра).

Допитлива людина завжди хоче багато знати, прочитати якнайбільше книжок. Щоб задовольнити свою допитливість, люди придумали спеціальні книги, які назвали енциклопедіями. "Дивосвіт" - саме така книга. Вона коротко розповість вам про небо і Землю, про воду і вогонь, про тварин і рослин, про безліч речей. Розповіді розміщені у певному порядку - за розділами. У кожному розділі є словничок, який допоможе легко знайти те, що вас зацікавило.


 Світ-дивосвіт України [Текст] : хрестоматія з природознавства упоряд. Н. М. Школа, І. С. Голубєва . -К. : Лелека. - 2004. - 224 с. : іл.

Багата, красива та різноманітна природа України з її лісами, горами, полонинами, морями, річками, озерами. Живуть тут різні звірі, птахи, комахи, плазуни, риби. І кожен з них особливий.
У цій книжці подано чимало цікавих відомостей про свійських і диких звірів, відомих на території нашої країни.
Крім загальної характеристики свійських і диких звірів, читач знайде чимало цікавинок, народних прикмет, пов'язаних з тваринами.
Художні твори - найкращі оповідання наших письменників про звірів - доповнюють кожен розділ книги. Вони вчать любити природу, дбайливо ставитися до неї, піклуватися та охороняти все живе на землі.

 Грущинська, І. Сторінками Червоної книги України [Текст] : довідник учня / Ірина Грущинська. - К. : Освіта, 2004. - 96 с. : іл.

Довідник містить відомості про понад 100 зникаючих рослин. Ця книжка допоможе дитині полюбити природу, усвідомити, що зелене диво Землі - рослини - у небезпеці і, якщо їх не охороняти, багато які з них можуть зникнути.

 Журба, М. Природа України [Текст] : енциклопедія рідного краю / Максим Журба. - Х. : Ранок, 2008. -             64 с. : іл. - (Наша країна - Україна).

Наш навколишній світ, рідна природа чарують в усі пори року. Ми, українці, маємо пишатися тим, що доля подарувала нам це диво - чарівну й неповторну красу природу. Ця книга поведе вас усією країною, познайомить з рослинами і тваринами нашої Батьківщини від карпатських гір до безмежного степу причерномор'я.

Провідний бібліограф ЦМПБ Шпакова Н.


Обсудить на форуме