Квітнева зустріч у клубі почалася з розповіді модераторки про Docudays UA-2018, що допоміг зрозуміти, наскільки важлива тема рівності. Тут були продемонстровані 62 фільми з 36 країн світу. Дивитися розумне кіно в кінотеатри «Жовтень» та «Україна» прийшли понад 20 000 глядачів.
А студенти КПБЛ №39 переглянули цього разу документальну стрічку «Рожеві сарі» режисера з Великобританії Кім Лонжинотто, що розповідає про кастову нерівність індійських жінок. «Життя дівчини жорстоке... Життя жінки дуже жорстоке», – відзначає Сампат Пал, героїня цього фільму, як і багато інших, молодою дівчиною віддали заміж в родину, де її часто били. Але попри все вона боролась і покинула сім’ю свого чоловіка, зрештою ставши борцем проти поневолення жінок у штаті Уттар-Прадеш. Фільм зачіпає дуже складні та болючі теми гендерної нерівності, насильства в сім’ї та порушення прав людини загалом і жінки зокрема.
Переглянувши фільм ми довго дискутували про індійські упередження і сімейні традиції; про насилля в сім’ях, чи багато відмінностей в традиціях Індії та України та ін. А найактивніший учасник навіть отримав фірмовий записничок, привезений з київського фестивалю Docudays UA.