16 серпня у Костянтинівській ЦМПБ відбулась творча зустріч читачів та громади міста з цікавою людиною, письменником, філологом, публіцистом, політиком, громадським діячем. шістдесятником Павлом Амітовим. Ця людина представляє інший Донбас – інтелектуальний, культурний та патріотичний.
Павло Амітов став дисидентом після розстрілу демонстрації робітників у Новочеркаську (Ростовської області) в 1962 році. Автор історико-публіцистичних книг «Соціал-демократія. Погляди. Висновки. Відповіді», «Короткий сучасний політичний словник», «За лаштунками політичного театру», «Подолання брехні. Антиміфологія», «Підла війна» та десятків статей, які зачіпають найбільш злободенні теми, поділився спогадами про те, як Україна отримала незалежність, розповів про історичну роль українських комуністів і донбаських шахтарів. Публіцист вважає, що гібридна війна проти України - продовження геноциду українського народу, прямий наслідок того, що після краху СРСР населення СРСР не вчинило обряд покаяння перед жертвами сталінізму, що не засудило катів.
Павло Михайлович презентував у бібліотеці свою нову книгу «Правий берег - лівий берег», яка є своєрідним продовженням «Подолання брехні» і «Підлої війни». Метод автора - коментуючи події, які відбуваються в наш час, заглиблюватися в історію для встановлення взаємозв'язку причин і наслідків. У своїх книгах він знову і знову доказує, що біле є білим, а чорне – чорним.
Презентація нової книги почалась з невеличкого біографічного нарису автора. Народився Павло Михайлович у місті Єнакієво, Донецької області. Три роки служив у війську. Закінчив філологічний факультет Ростовського (колишнього Варшавського) державного університету. В студентстві писав вірші. Після закінчення університету працював журналістом, ведучим на телебаченні, в кіностудії Мінуглепрома України, був керівником народного театру Палацу культури ім. Куйбишева у Донецьку, навіть, проходчиком в шахті. Пропагує ідеї соціал-демократії.
Павло Михайлович чудовий оповідач. Для багатьох присутніх розповідь про «чорне» минуле під назвою «СССР», про те минуле, яке ніхто не хоче пам’ятати, а деякі не хочуть знати, було відкриттям, нагадуванням, протестом, неприйняттям. Але всі зрозуміли, вороття немає і не буде. Треба переступити через цей «труп» і розвиватися далі, будувати нову країну не повторюючи помилок. Усі присутні бажали автору натхнення і нових цікавих книг. Тому радимо читати Павла Амітова!