Своє перше засідання після літніх канікул учасники молодіжного патріотичного клубу «Співрозмовник» /учні 1 курсу КПБЛ №39/ розпочали з салонної командної психологічної покрокової рольової гри Ма́фія, яку для них підготували і провели фахівці ЦМПБ Щевелев Д.Ю. і Костильова Л.М.
Спочатку зробили невеличкий екскурс в історію. Для гравців було несподіванкою узнати, що цю гру придумав навесні 1986 року студент Факультету психології МДУ Дмитро Давидов із Каменськ-Уральського. Спочатку в неї грали у гуртожитках, аудиторіях і коридорах МДУ, але після того як деякі студенти університету провели канікули в літніх студентських таборах, де відпочивали студенти й інших радянських вузів, гра разом із новими учасниками почала розповсюджуватися в інших навчальних закладах СРСР. Після закінчення університету Дмитро залишився в МДУ викладати психологію для іноземних студентів (головним чином із соціалістичних країн), і деякі з них, повернувшись додому, рознесли ідею «Мафії» за кордон, спочатку в Європу(Словаччина, Чехія, Словенія, Угорщина, Польща, Румунія, Бельгія, Велика Британія, Норвегія). Перша поява гри «Мафія» в США документується 1989-м роком, в літньому таборі Пенсильванії[5].
За словами автора, що емігрував 1991 року до Бостона, гра базується на культурно-історичній теорії радянського психолога 1920-х років Лева Семеновича Виготського.
Прототип гри «Мафія» — європейська гра під назвою «Вбивця» (англ. Murder, нім. Mord im Dunkeln), відома з середини XX століття. На відміну від гри «Мафія» у «Вбивці» гравці шукають одного маніяка, а в «Мафії» гравці за допомогою обговорення вже вираховують колектив убивць — команду мафії.
Психологізм і «цікавість» гри «Мафія» полягають у вирішенні задачі, яка з команд переможе.
Учасники заходу так захопилися грою, що вирішили збиратися в бібліотеці і продовжувати далі грати.
Костильова Л.М.
Костильова Л.М.