19 жовтня у центральній міській публічній бібліотеці відбулась творча зустріч костянтинівців з відомим публіцистом та літературним критиком Іриною Ніколайчук (м. Київ). Для підлітків – учнів 9-их класів СЗШ № 13 була презентована лекція «Сильна, розумна, неповторна: як розбудити в собі супергероїню» в рамках презентації книги володарки Еммі, голлівудської акторки Маїм Бялік "Дівчатам слово: як бути сильною, розумною та неповторною". Організатором зустрічі виступило видавництво «ЛакіБукс», як учасник спільної ініціативи Проекту благодійного фонду «Я Майбутнє України» та IT-компанії Lucky Labs (Єлизавета Коренко). Книга вийшла у видавництві "Основи” в рамках благодійного проекту ЛакіБукс і презентована на 25-му Львівському Форумі Видавців.
Старшокласниць зацікавила розповідь про авторку першої перекладеної українською мовою книги - голлівудську акторку Маїм Бялік, більше відому як Емі Фарра Фаулер з американського ситкому №1 "Теорія великого вибуху". Маїм отримала ступінь бакалавра наук у галузі неврології, а також гебраїстики та юдаїки у Каліфорнійському університеті у Лос-Анжелесі й там само згодом стала доктором з неврології.
А ще дівчат - підлітків вразило те, що книгу презентувала колишня дівчина з села, якою була лекторка Ірина Ніколайчук. Сьогодні вона магістр літературознавства (Національний Університет "Києво-Могилянська Академія", спеціалізація – британська література), лекторка літературних курсів Культурного проекту, учасниця проекту «Якими нас прагнете: фемінізм в українській літературі», авторка рецензій, оглядів та аналітичних статей про літературу і не лише. А ще вона різностороння і талановита людина, яка виступила у ролі лекторки та розказала про актуальну тему сьогодення.
Презентуючи книгу-новинку для дівчат, пані Ірина пояснила, що ця «дівчача енциклопедія ХХІ століття - у новому форматі: без рожевої обкладинки і блискіток, без розділів про жінку-берегиню й жінку-господиню, а про фізіологію, стосунки між статями і духовність. Тобто ця книга спрямована на осіб, які живуть у певному тілі й потребують пояснень - що з ним робити і як. Йдеться про розуміння себе і того, як стати сильною, розумною, неповторною”. У своїй книжці авторка розповідає свою історію і викладає погляд на те, як воно - бути жінкою, дає дівчатам своєрідну дорожню карту, яка допоможе залишатися собою. Ця книжка руйнує стереотипи про дівчину і жінку взагалі.
Присутні на лекції психологи Котельник А.С. і Рубан А.М., завідувач ЦРЛ Жіноча консультація, лікар акушер-гінеколог Філіппова Ж.В. поділились враженням від книги, а також подякували організаторам за цікаву і пізнавальну зустріч.
Учасниці, які задавали цікаві питання, отримали від представника ЛакіБукс Єлизавети Коренко книги у подарунок.
Директор еколого-культурного центру «Бахмат», журналіст газети «Провинция» Володимир Березін влаштував для гостей екскурсію містом.
Костянтинівська центральна міська публічна бібліотека дякує благодійному проекту "ЛакіБукс" за подарунок - чудові книги Маїм Бялік "Дівчатам слово...". Читачі отримали нагоду познайомитися з новою сучасною книгою для підлітків. Сучасна книга сучасним дівчаткам!
Видавничий проект «ЛакіБукс» ЛАКІБУКС
Основна мета
«Інтелектуальна українізація підлітків через поширення науково-популярної літератури про сучасний світ. Підлітки – майбутнє України і саме від них незабаром залежатиме державний поступ. Натомість просвітницької літератури для цієї аудиторії нині вкрай не вистачає, на відміну від їхніх однолітків у розвинених країнах світу. Тож ми вирішили заповнити цю прогалину власними зусиллями. Благодійний проект такого масштабу з видавництва і поширення науково-популярних книжок в Україні стартує вперше і розрахований на довгостроковий термін.»
Що ми робимо
«Ми залучаємо авторитетних письменників та науковців, перекладачів, ілюстраторів, психологів та освітян і довіряємо наші книги різним вітчизняним видавництвам. Відтак українською мовою виходитимуть найкращі приклади сучасної науково-популярної літератури для дітей 10-14 років. Книги безкоштовно поширюємо у дитячих бібліотеках сходу України. Електронні версії - доступні для усіх. Також організовуємо для підлітків лекції, воркшопи, зустрічі з авторами, науковцями, цікавими партнерами Проекту, а на сторінках фейсбуку та інстаграму - інтерактивні пізнавальні конкурси.»