Здоров'я - одне з цінностей людського життя. Головне значення в питанні його підтримки має образ життя людини і його відношення до власного здоров'я. Наше здоров'я - в наших руках. І чим більше ми будемо знати про те, що може зробити нас хворими - тим краще зуміємо захистити себе і своїх близьких від непрошеного вторгнення небезпеки в наше життя. Про це йшла розмова протягом чергового заняття курсів самозахисту «Код безпеки» за темою «Здоровий спосіб життя - це стильно і безпечно» в рамках проекту "Школа волонтерів "3Z.Знайди знання для захисту", який відбувся 30 жовтня на базі центральної міської публічної бібліотеки сумісно з лікарем – підлітковим акушером-гінекологом Соколовою Л.Г. (ЦРЛ Жіноча консультація). Захід проведений в рамках реалізації проекту «Молода енергія громад», що залучає підлітків та молодь до розвитку місцевих громад Донецької і Луганської областей. Проект реалізує громадська організація «Слов’янський культурний центр «Задзеркалля» за фінансової підтримки Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Європейського Союзу. До участі у занятті долучилися учні Костянтинівського професійного будівельного ліцею (група 5-17 «Кухар- кондитер», бібліотекар Шевченко І.Ф.).
Основна мета - формування позитивного ставлення підлітків та молоді до здорового способу життя. Лікар розповіла про раннє статевє життя та його вплив на репродуктивне здоров’я, а також про наслідки ранніх сексуальних відносин, незапланованих вагітностей, кількість яких серед неповнолітніх постійно зростає. Також відзначається стрімке зростання захворюваності на інфекції, що передаються статевим шляхом, СНІДом і вірусними гепатитами. Всі присутні на занятті курсів самозахисту «Код безпеки» зробили висновок, що чим пізніше дівчина вступає в статевий зв’язок, тим безпечніше для її здоров’я. У підлітковому віці молодь не здатна подбати про свою безпеку та безпеку свого статевого партнера. Вони просто намагаються відтворити те, що бачать в інтернеті чи чують від друзів. Замість задоволення від фізичної близькості "діти” отримують проблеми, із якими потім не в змозі впоратися самостійно. Тільки доросла, фізіологічно й соціально дозріла людина може створювати родину, народжувати й виховувати своїх дітей.
Разом із провідним бібліотекарем ЦМПБ Бондаренко І.Л. учні зробили «дерево здоров’я», прийняли участь у анкетуванні «Здоровий спосіб життя». Пріоритетним напрямом формування здорового способу життя визначено формування в молоді відповідального ставлення до свого здоров'я, усвідомлення та розуміння переваг, які забезпечує здоровий спосіб життя.